płyty

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/teatralium.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czym okazują się być okładki disccover, z jakiego materiału okazują się być wytwarzane oraz kto je właściwie nabywa?

fabryki w Bełchatowie
Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wiele osób zna dialekt brytyjski na tyle, aby znajdować w nim pewne tak zwane chochliki. Przy tego typu zabawie należałoby jednak niezwykle uważać, ponieważ język Shakespeare'a, podobnie jak własny rodzimy, pełny jest różnych gier słownych.


Dobrym przykładem jest określenie twórcy okładek na płyty winylowe, która jest zwyczajnym połączeniem angielskich wyrazów disc (płyta) i cover (okładka), a równocześnie brzmi wyjątkowo tak jak inne określenie z takiego języka, zatem discover (odkryć/poznać).

Cyfrowe życie książki- Saga o Wiedźminie

audiobooki Sapkowski Wiedźmin
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie książki możemy nabyć już nie tylko w zwykłej postaci, lecz także utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością wciąż jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku konsumentów chętnie wybiera książki zapisane cyfrowo.

W jakich miejscach dobrze jest zamawiać albumy muzyczne?

płyta The Dark Side of The Moon
Autor: steve
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne sporo osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale kupowanie rzeczy takich jak chociażby poezja śpiewana na cd cały czas cieszy się znaczną popularnością. Fakt, na pozór wydaje się, że coś takiego nie ma w dzisiejszych czasach praktycznie najmniejszego sensu, bo w końcu każdy z nas może szybko i bezpłatnie ściągnąć z internetu praktycznie wszystkie piosenki, jakie tylko akurat go interesują.

Ogromny wybór płyt muzycznych

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/
Czy kupowanie płyt muzycznych ma aktualnie jakikolwiek sens? Przecież internet daje nam teraz możliwość pobrania bez płacenia dosłownie wszystkich piosenek jakimi tylko jesteśmy w danym momencie zainteresowani, co jest dużo praktyczniejszym rozwiązaniem.

Dobrych koncertów jest u nas coraz większa ilość

Jeszcze kilka lat temu Polska ogólnie nie była miejscem, w którym z wielką chęcią grali zagraniczni muzycy. Niby byliśmy i nadal jesteśmy dużym krajem, jednym z większych w Europie, lecz i tak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż akurat potencjał naszego kraju był na maksa wykorzystany. Ale na szczęście teraz jest fajniej: jeżeli ktoś lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał okazję na żywo słuchać Metallikę, zatem jeden z najbardziej znanych bandów metalowych na świecie.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.