sztuka

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/teatralium.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Lato w mieście – w jaki sposób spędzić je w ciekawy sposób

mężczyźni podczas biegania
Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Lato to okres, który każdy z nas chce jakoś urozmaicić – szukamy wielu zajęć, z pomocą których wypełnimy nasz wolny czas. Należy pamiętać, iż ten ciepły okres to nie tylko idealna okazja na wybranie się w podróż, ale także rozwijanie swojego hobby – korzystają z tego zwłaszcza ci, którzy nie muszą wykonywać swych obowiązków w trakcie lata – choć z pewnością niewiele jest takich szczęśliwców.

Druk na płótnie – interesujące rozwiązanie dla osób, które pasjonują się sztuką

druk
Źródło: http://www.sxc.hu
Sztuka jest zagadnieniem, które nieprzerwanie od setek, a nawet mileniów odgrywa stosunkowo znaczącą rolę w kulturalnym progresie społeczeństwa. Wynika to głównie z faktu, że kontemplowanie dzieł kultury zazwyczaj pozwala istocie ludzkiej na sięganie myślami poza granice życia. Dodatkowo oglądając wybrane dzieła znanych malarzy rodzi się w nas przeważnie uznanie dla zdolności ludzkich, które wydają nam się w rzeczywistości nieograniczone.

Piękno, którego nie zauważamy od razu

Farbki do malowania
Źródło: http://www.sxc.hu/
Piękno otacza nas z każdej strony. Nawet, kiedy nie potrafimy znaleźć go od razu wystarczy zajrzeć w głąb innej osoby, żeby to znaleźć. Piękno odnajdziemy w każdej osobie, chociaż być może jego „skorupa” nie pozwala na bycie miłym. Czasami musimy po prostu dojść do sedna, żeby zobaczyć coś prawdziwego. Niestety, działa to też w drugą stronę. Ktoś na pierwszy rzut oka, kto wydaje się niezwykłym człowiekiem, w bliższym kontakcie ma niedostrzegalne wcześniej minusy. Ze sztuką sprawa jest podobna, czasem piękno dostrzegamy od razu, cudowne pejzaże czy widoki zachwycają każdego, czasami jednakowoż piękno jesteśmy w stanie zobaczyć dopiero po jakimś okresie.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.