sztuka

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/teatralium.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Lato w mieście – w jaki sposób spędzić je w ciekawy sposób

mężczyźni podczas biegania
Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje to okres, który każdy z nas chce jakoś urozmaicić – szukamy wielu zajęć, za pomocą których wypełnimy nasz wolny czas. Warto pamiętać, że ten gorący okres to nie tylko świetna okazja na podróżowanie, ale również rozwijanie swojego hobby – korzystają z tego zwłaszcza ci, którzy nie muszą pracować w trakcie lata – choć zapewne niewiele jest takich szczęśliwców.

Druk na płótnie – interesujące rozwiązanie dla osób, które pasjonują się sztuką

druk
Źródło: http://www.sxc.hu
Sztuka jest zagadnieniem, które nieprzerwanie od setek, a nawet mileniów odgrywa stosunkowo znaczącą rolę w kulturalnym progresie społeczeństwa. Wynika to głównie z faktu, że kontemplowanie dzieł kultury zazwyczaj pozwala istocie ludzkiej na sięganie myślami poza granice życia. Dodatkowo oglądając wybrane dzieła znanych malarzy rodzi się w nas przeważnie uznanie dla zdolności ludzkich, które wydają nam się w rzeczywistości nieograniczone.

Piękno, którego nie zauważamy od razu

Farbki do malowania
Źródło: http://www.sxc.hu/
Piękno otacza nas z każdej strony. Nawet, kiedy nie możemy znaleźć go od razu wystarczy zajrzeć w głąb innego człowieka, by to odnaleźć. Piękno spotkamy w każdej osobie, chociaż być może jego ”pancerz” nie pozwala na bycie wspaniałym. Niekiedy trzeba po prostu dojść do sedna, aby zobaczyć coś prawdziwego. Niestety, działa to także w drugą stronę. Ktoś na pierwszy rzut oka, kto wydaje się niezwykłym człowiekiem, przy bliższym poznaniu ma niedostrzegalne wcześniej wady. Ze sztuką sytuacja jest podobna, czasami piękno widać od razu, piękne pejzaże czy widoki zachwycą niemal każdego, czasem jednakowoż piękno jesteśmy w stanie dostrzec dopiero po pewnym okresie.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.