sztuka

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/teatralium.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Lato w mieście – w jaki sposób spędzić je w ciekawy sposób

mężczyźni podczas biegania
Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Lato to okres, który każdy z nas chce jakkolwiek urozmaicić – szukamy mnóstwa zajęć, za pomocą których zapełnimy nasz wolny czas. Warto pamiętać, iż ten gorący okres to nie tylko świetna okazja na podróżowanie, ale również rozwijanie swoich pasji – korzystają z tego zwłaszcza ci, którzy nie muszą pracować podczas lata – choć z pewnością niewiele jest takich wybrańców.

Druk na płótnie – interesujące rozwiązanie dla osób, które pasjonują się sztuką

druk
Źródło: http://www.sxc.hu
Sztuka jest zagadnieniem, które bez przerwy od setek, a nawet tysięcy lat odgrywa szczególnie ważną rolę w kulturalnym postępie społeczeństwa. Wynika to przede wszystkim z tego, że podziwianie dzieł kultury często pozwala istocie ludzkiej na sięganie myślami poza granice życia. Dodatkowo podziwiając wybrane dzieła znanych malarzy rodzi się w nas najczęściej uznanie dla zdolności ludzkich, które wydają nam się w większości przypadków nieograniczone.

Piękno, którego nie zauważamy od razu

Farbki do malowania
Źródło: http://www.sxc.hu/
Piękno otacza nas z każdej strony. Nawet, gdy nie możemy znaleźć go od razu wystarczy zajrzeć w głąb innego człowieka, by to odnaleźć. Piękno znajdziemy w każdej osobie, choć być może jego „skorupa” nie pozwala na bycie wspaniałym. Czasem trzeba po prostu dojść do sedna, ażeby zobaczyć coś prawdziwego. Niestety, działa to także w drugą stronę. Ktoś na pierwszy rzut oka, kto wydaje się wspaniałym człowiekiem, w bliższym kontakcie ma niedostrzegalne wcześniej wady. Ze sztuką sprawa jest niemal identyczna, czasem piękno dostrzegamy od razu, piękne pejzaże czy widoki zachwycą niemal każdego, czasami jednakże piękno jesteśmy w stanie zobaczyć dopiero po jakimś okresie.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.