Showing 5 Result(s)
Muza: koncerty i płyty

W jakich miejscach albumy muzyczne?

Być może wielu osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale kupowanie rzeczy takich jak przykładowo poezja śpiewana na cd cały czas cieszy się bardzo dużą popularnością. Fakt, na pozór wydaje się, że coś takiego nie ma w dzisiejszych czasach praktycznie najmniejszego sensu, bowiem przecież każdy z nas może błyskawicznie i darmowo pobrać z sieci dosłownie wszystkie piosenki, jakie tylko są mu akurat potrzebne.
Muza: koncerty i płyty

Świetnych koncertów jest w Polsce coraz większa ilość

Jeszcze dekadę temu Polska raczej nie była miejscem, w którym z wielką chęcią grywali zagraniczni wykonawcy. Niby byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy dużym państwem, jednym z największych w Europie, ale i tak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż akurat potencjał Polski był na maksa wykorzystany. Na całe szczęście w tym momencie jest fajniej: jeśli ktoś bardzo lubi metal płyty cd/dvd, choćby w okresie letnim będzie miał okazję na żywo słuchać Metallikę, zatem jeden z najsłynniejszych bandów metalowych na świecie.
Spotkania, wywiady, relacje

Czym okazują się być okładki disccover, z jakiego materiału okazują się być wytwarzane oraz kto je właściwie nabywa?

Obecnie wiele osób stosuje dialekt angielski na tyle, żeby znajdować w nim niektóre tzw. chochliki. Przy tego typu zabawie należałoby wszakże bardzo uważać, ponieważ dialekt Shakespeare’a, podobnie jak własny ojczysty, pełny jest różnych gier werbalnych.
Niezłym dowodem jest nazwa twórcy kopert na płyty winylowe, która jest zwyczajnym łączem angielskich wyrazów disc (płyta) i cover (okładka), a jednocześnie brzmi niezwykle tak jak odmienne słowo z tego języka, zatem discover (odkryć/poznać).