Sztuka prania - wskazówki

Poprawne czyszczenie odzień, mimo że wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie lada kunsztem. Z uwagi na powtarzalną istotę owej pracy, niekiedy zapominamy o istotnych detalach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym etapie, poczynając od sortowania, a skończywszy na odpowiedniej pielęgnacji pralki. Oto porady, których zastosowanie pomoże opanować sztukę prania do perfekcji.
pranie
Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie sortowania prania zwracaj baczność nie jedynie na odcienie, ale też na rodzaj materiałów. Kolory powinny być podzielone na jasne a także ciemne, bowiem nawet przy praniu w niskich temperaturach pewne barwniki mogą farbować. Pozostałym kryterium w trakcie sortowania jest typ tkaniny - dzielmy pranie w zależności od typu nici na naturalne oraz syntetyczne, ponieważ zalecenie tyczące się ich prania są zróżnicowane. Dobrym wyjściem będzie kosz z kilkoma komorami na pranie, ułatwiającymi segregowanie - idź na WWW.Każdorazowo stosujmy się do zaordynowań producenta ukrytych w symbolach na metce wszytej w odzieży. Jeżeli jakieś okrycie nie posiada metki, obchodźmy się z nim nadzwyczaj łagodnie. By zabezpieczyć odzież przed uszkodzeniami w czasie prania, zawsze sprawdzajmy kieszenie, starajmy się związywać sznurki a także nie przepełniajmy bębna. Garderobę w szczególności narażoną na uszkodzenia mechaniczne możemy wkładać do worków na pranie. Kierujmy baczność
pranie
Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
dodatkowo na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do bębna. Pranie okryć z poluzowanymi guzikami, biustonoszów w złym stanie bądź ubiorów z rozdarciami, może zaszkodzić nie jedynie pralce, ale dodatkowo ubraniom.


Należyte posortowanie odzieży, jest pierwszym krokiem w sztuce doskonałego prania. Późniejszy to właściwe załadowanie pralki. Pamiętajmy, że nie należy w całości zapełniać bębna. Pozostawienie wolnego miejsca, żeby odzienia mogły się luźno obracać w pralce, jest konieczne do uzyskania dobrych efektów prania. W zależności od rodzaju tkaniny powinniśmy zostawić w pralce prawidłową ilość wolnego miejsca. Tkaniny bawełniane wymagają najmniej wolnej przestrzeni - starczy jak będzie odpowiadać ona szerokości dłoni włożonej ponad pranie - porównaj. Natomiast materiały syntetyczne muszą zajmować nie więcej niż od 40 do 60% bębna.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.