Zabawa na dworze czy bardziej przy komputerze? Jak bawią się dzieci XXI wieku?

Obecnie dzieci w Polsce, ale praktycznie na całym tym świecie rodzi się trochę mniej, aniżeli kiedyś. Nie ma sensu zastanawiać się nad najbardziej istotnymi przyczynami takowego stanu rzeczy. W końcu akurat to generalnie i tak często nie jest od nas zależne. Jednak wcale nie jest powiedziane, że sporo niższa rozrodczość pań ma bardzo dużo wad. Tzn. ma sporo wad, lecz ma również dużo atutów. Przykładowo nareszcie dzieci mają możliwość uczyć się w tych klasach, które najzwyczajniej są lepsze, sprawiające, iż wyniki szkolne są lepsze.


Pies
Źródło: http://pixabay.com
Jeżeli w jednej klasie uczy się mniejsza ilość dzieci, to w żadnym wypadku nie powinno dziwić, iż dzieci są sporo bardziej zadowolone. Naturalnie ciągle zdarzają się te klasy, w których można dostrzec duży ścisk. Jednak przydałoby się w takim razie poruszyć tutaj najbardziej istotną kwestię. A mianowicie: co robić, aby w umiejętny sposób zadbać o własną pociechę. Być może należy postarać się o to by w tych jakże dziwnych czasach najzwyczajniej dzieciak spędzał na podwórku jak najwięcej swojego czasu?

Tacy ludzie, którzy twierdzą, że jeszcze jakieś dziesięć lat temu na naszych podwórkach było o wiele więcej dzieci mają naturalnie rację. Jednakże to pewnie żaden wyczyn - jeżeli w rodzinnym domu nie było za wielu rozrywek, czymś oczywistym było uciekanie na podwórko. Dzisiaj jest o wiele inaczej. A więc znaczna część dzieciaków nie ma żadnej motywacji do tego, aby wyruszyć na podwórko (nic nadzwyczajnego, skoro w samym tylko internecie wyszukać można mnóstwo interesujących zajęć, zobacz chociażby ten odnośnik - portale dla dzieci). Zatem: z całą pewnością rodzice muszą pilnować tego, aby dziecko miało odpowiednią motywację. Spokojnie: dzieci bardzo lubią bawić się na podwórku!

Jednakże jeżeli żyją w takim świecie, nie może zdziwić, że nierzadko nieustannie przesiadują we własnym domu. Warto mieć na uwadze, iż jest dużo fajnych typów zabaw. Właśnie: w co można się bawić na podwórku? No cóż, ciężko podać interesujące zabawy, bo przecież dzieciaki bardzo się od siebie różnią. W takim razie: niesamowicie istotne jest to by nie uważać, że dzieci mogą spędzać znaczną część swojego życia z dala od podwórka, kolegów. Zwróćmy dużą uwagę na takowe zagadnienia, bo później będzie zbyt późno. Nie powinniśmy do tego dopuścić!

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.