Co odznacza świetny podkład muzyczny do tańca

Muzyka wywiera wpływ na bardzo wiele dziedzin życia. Słuchana samemu pełni potrzeby estetyczne, dodatkowo czasem tworzy interesującą atmosferę. Niemało osób nie potrafi przedstawić sobie dyskoteki bez skocznego podkładu muzycznego – umie on idealnie podkręcić nastrój.

muzyka
Autor: Dustin Gaffke
Źródło: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku podkład muzyczny jest oprócz tego obowiązkowym elementem filmów, ścieżek dźwiękowych gier komputerowych, sztuk teatralnych i tańca – buduje atmosferę, nadaje rytm, upraszcza widzowi rozróżnienie punktów kulminacyjnych utworu, czasami jest nośnikiem dodatkowych treści (wejdź na royaltyfreeheaven.com). Na pewno warto mieć świadomość, że dużo zależy tu od indywidualnych wymogów,jak również od przyzwyczajeń muzycznych widza.

Świetny podkład pod widowisko odznacza się kilkoma istotnymi cechami: nie zasłania utworu, a zamiast tego podkreśla przedstawianą treść, ma wyrazistą estetykę, jest nastawiony na podkreślanie i tworzenie klimatu, jego tempo powinno oddać emocje, które są pokazywane w filmie albo pokazie , a także ma wyrazisty rytm i melodię. W przypadku piosenek warto także – chociażby pod względami tematyki albo pojedynczych linijek tekstu – dopasować je do tematyki scen. Wbrew pozorom podkład muzyczny w wielu przypadkach nie musi być dziełem bardzo cenionym w muzyce (a ich stosowanie czasem nawet potrafi zaszkodzić, kiedy widz ma uczucie bycia atakowanym przez szczególnie „wyeksploatowane” utwory); użycie czegoś mniej znanego, a zarazem niebanalnego, co idealnie pełni kryteria podkładu muzycznego, jest przeważnie uznawane jako zaletę (https://royaltyfreeheaven.com/Kontakt). Ta reguła nie dotyczy jednak tańca jazzowego ani muzyki dawnej – w tych gatunkach muzyki konwencja jest odrobinę istotniejsza, a poszczególne utwory, ze względu na ich znaczenie w kulturze, mogą znakomicie nadać nastrój.


stereo
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Trochę inaczej wygląda z kolei podkład muzyczny pod wykonanie piosenek , jak również do dyskoteki i ćwiczeń na siłowni. Podkład pod rekomendowane piosenki, na przykład do karaoke, powinien znakomicie oddać oryginalne nagranie, dzięki któremu jest ona popularna, ale zarazem dobrze aby cechował się prostotą. Z kolei podkład na dyskotekę , jak również ćwiczenia fizyczne opierają się głównie na wyrazistym rytmie, upraszczającym płynne wykonywanie ruchów. Niezależnie od typu podkładu muzycznego zawsze warto zatroszczyć się o jego jakość dźwiękową – pod tym względem kluczowy jest typ pliku muzycznego oraz znakomitej jakości głośniki. Dźwięk nie powinien być płaski, a odpowiednie dopasowanie wyposażenia dźwiękowego pozwala temu zapobiec.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.