Napisałeś książkę i zastanawiasz się, co następnie zrobić – dowiedz się, jakie są możliwości

Zarówno w Rzeczypospolitej Polskiej, jak i wszędzie indziej, jest ogromna liczba ludzi, którzy uwielbiają pisać. Spora część z nich nie jedynie o tym marzy, nie tylko to uwielbia, ale rzeczywiście to robi. Ani się obejrzeć, a powstaje top poezji, zbiór opowiadań, czy książka. W człowieku rośnie wtedy duma ze stworzonego dzieła. Jednakże co zrobić, by praca nie spełzła na niczym, aby nie została w szufladzie?

pisanie książki
W dzisiejszych czasach należałoby rzec – nie, aby nie została w szufladzie, a, aby nie została w laptopie. Rozwój elektroniki ruszył do przodu i osoby piszące na dawnych maszynach można w tej chwili policzyć na placach jednej ręki. Komputery stały się nowymi pamiętnikami, czystymi kartkami, na które można przelewać myśli. Ogromne znaczenia ma także Internet – dzięki Sieci mnóstwo osób tworzących może pochwalić się przed innymi swoją twórczością (stąd tak duża popularność blogów). Co jednak zrobić, gdy będzie się miało już gotowy materiał, czy mówiąc inaczej – ukończoną książkę? Okazuje się, że skończenie książki to w rzeczywistości dopiero start długiej drogi. Chociaż w RP jest wiele wydawnictw, debiutantom niezwykle ciężko jest wystartować w branży. Wydawnictwa nie za każdym razem są skłonne wydać pieniądze na publikację i reklamę, gdyż nie wierzą, iż zysk stanie się na tyle wielki, aby bez problemowo pokryć koszty. Zdarza się, iż osoba, która napisała książkę odbija się od klamek wielkich wydawców albo czeka latami, aż określone wydawnictwo da książkę do księgarń. Rozwiązaniem na taki stan rzeczy jest self publishing. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz więcej.książka
Autor: Alicia A. L.
Źródło: http://www.flickr.com
Self publishing przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i cieszy się coraz większą popularnością. Polega na tym, że osoba, która napisała książkę, sama ją wydaje. Wystarczy mieć określoną liczbę pieniędzy i można zlecić drukarni druk i oprawę, zainwestować w reklamy branżowe, w firmę, która pomoże dystrybuować książkę. Co się ma w zamian? Przede wszystkim prawa autorskie i wydawnicze zostają w rękach twórcy. Ma także zdecydowanie większy zysk ze sprzedaży. A nade wszystko nie trzeba czekać latami, aż publikacja wyjdzie na światło dzienne. Dla sporej liczby twórców to najważniejsze plusy.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.