Które animacje wybierać dla dzieci?

Dzisiaj dzieci posiadają niemały wybór wśród różnorodnych filmów. Warto jednak pomyśleć o tym, które z nich będą faktycznie korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie można odnaleźć różne filmy dla dzieciaków w różnym wieku. Czy jednak popularne filmy dla dzieci naprawdę mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój dzieci?


filmy
Autor: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Źródło: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Zanim zatem następnym razem wybierzemy się do kina wraz z dzieckiem, dobrze jest nieco zastanowić się, czy dany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy pewne emocje, będzie niezawodnym sposobem na rozrywkę, a może spełni wszystkie opisane funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci dobierane są pod zupełnie innym kontem niż w sytuacji dorosłych - Filmy DVD. W tej sytuacji należy zwracać uwagę na wiek dziecka. Małe dzieci z całą pewnością będą wybierać kreskówki. Niezbyt skomplikowane, gdzie występują elementy rozrywkowe, zabawne gafy i angażujące zdarzenia.

W przypadku trochę starszych dzieciaków, w grę wchodzą już nie tylko typowe animacje. Współcześnie znacznie częściej promowane są filmy w 3D familijne, co znaczy, że można je oglądać z całą rodziną, ponieważ znajdziemy w nich treści ciekawe dla osób w różnym wieku. Jednym z takich filmów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla starszych i dla młodszych. Rodzinne seanse w kinie powinny być doskonałą
filmy
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
przygodą rodzinną, warto zatem od czasu do czasu razem spędzić nieco czasu na oglądaniu ciekawych filmów, jakie zainteresują zarówno dzieciaki, jak i ich rodziców.


Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na specyfikę wybieranych treści filmowych. Dodatkowo można stale komentować pozytywne sceny w filmach, a dodatkowo starać się zachęcać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko przecież zawsze jest oczywiste. W rzeczywiście dobrych filmach możemy znaleźć wiele różnorodnych wzorców zachowań, które powinny stanowić przykład dla naszych dzieciaków.

W przypadku mniejszych dzieci zapewne najlepszym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie znaczy to wcale, że w kreskówkach nie może być pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, wszelkiego rodzaju edukacyjne filmy animowane powinny zapewniać nie tylko wiele radości, ale dodatkowo sporo nauczyć dzieci.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.