Swoja książka: jak ją wydać, nie wydając majątku?

Od pomysłu na stworzenie książki wiedzie długa i szeroka droga do momentu, w którym może być ona wydana. By odniosła ona sukces, musi być nie tylko odpowiednio napisana, ale także dobrze wydrukowana.


Wydanie własnej książki jest obecnie realne bez pośrednictwa specjalistycznej firmy. Wiele wydawnictw niechętnie zabiera się za wydawanie książki młodych, mało znanych autorów. Musi ona być rzeczywiście wspaniała, aby wydawnictwo zechciało inwestować jakąś kwotę pieniędzy na samym początku na drukowanie, a następnie na jej wypromowanie na rynku - czytaj o tanim druku książek . Dzisiaj można drukować książkę pomijając pośrednictwo wydawnictwa. Funkcjonujące na rynku drukarnie cyfrowe są w stanie zaoferować tani druk książek nawet komuś, kto dopiero wchodzi na rynek. Tani druk książek pozwala na wydanie książki w odpowiedniej ilości egzemplarzy. Oczywiście za jej druk będziemy musieli płacić sami. To również na nas, jako autorach spadnie cały proces związany z jej sprzedażą. Ale napisanej i samodzielnie wydrukowanej książki wcale nie musimy sprzedawać, możemy jej egzemplarze porozdawać w kręgu znajomych, czy przyjaciół.
http://www.c-p.com.pl/sklep/ksiazki/
Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com


Wydana swoim nakładem książka będzie mogła otrzymać w drukarni numer ISBN. Z takim numerem ma ona szansę trafić do bardzo profesjonalnego obiegu wydawniczego. Cena wydrukowania zależy oczywiście od ilości egzemplarzy. Ich będzie ich mniej, tym za wydrukowanie swojej książki jej autor będzie musiał więcej zapłacić. Dla drukarni nie będzie miało znaczenia, czy chcemy wydrukować powieść, czy tomik poezji. Na wyjątkowe życzenia klientów jej pracownicy zajmą się nawet zaprojektowaniem okładki. W ramach zwyczajnej usługi można liczyć na projekt graficzny oraz topograficzny oraz na doskonale zrealizowaną korektę. Nakład może być dowolny w zależności od oczekiwań, autorowi zostaje jedynie dobranie rodzaju druku. Do wyboru mamy druk offsetowy bądź cyfrowy. Oba wyróżniają się nieco innymi parametrami.


Drukowanie własnej książki to dla wielu osób to potężne marzenie. Można wiedzieć, że może one naprawdę się spełnić. Trzeba jedynie postawić na naprawdętani druk książek, który dzisiaj jest naprawdę łatwo dostępny. Znalezienie drukarni proponującej tani druk naprawdę nie jest trudne. Pod warunkiem, że się do tego przyłożymy.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.