Z jakiej przyczyny fajnie jest czytać książkę? Bo to uczta dla naszej wyobraźni!

Nikogo chyba nie dziwi to, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz częściej wybierają dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Teraz coraz rzadziej można zauważyć pasjonatów książek, których do samego końca pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę odgrywają w tym procesie rodzice, którzy z braku czasu ze względu na codzienne obowiązki, nie poświęcają swym dzieciom odpowiedniej ilości czasu i przez to w niewielkim stopniu przyczyniają się do rozbudowywania ich osobowości, przede wszystkim poprzez czytanie.

czytanie książek
Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym problemem jest wciąż powiększający się rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zaobserwować, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji co powoduje, że uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat literatury jest tak barwny. Czytając możemy przenieść się do innego świata, wyobrazić sobie postacie, miejsca i wszelkie opisane elementy. Dzięki temu poszerzamy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w przedstawiony świat. Nie można powiedzieć, że nie istnieje książka, która byłaby w stanie nas całkowicie pochłonąć.

stos książek
Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest naprawdę pokaźna liczba pozycji książkowych, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wyróżnić wiele rodzajów literatury, dla przykładu można wymienić: przygodowe, science-fiction, horrory, biografie, dzienniki, paranormalne romance, detektywistyczne, poradniki, naukowe, przygodowe, dramaty oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie co warto przeczytać? Moje ulubione to między innymi: http://kumiko.pl/ksiegarnia-kategoria/fantasy-501_509_128_34.html.

Jest wielu znanych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z takich osób jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy. Swoją przygodę z pisaniem zaczął już jako młody chłopak, a pomimo, że dziś ma już 66 lat, w dalszym ciągu tworzy i wydaje książki, które zyskują wielki podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował ponad 65 książek i 25 komiksów.

Mimo to jego fani czekają na kolejne publikacje. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zaliczamy między innymi: ”Pod kopułą”, „Blaze, ”Łowca snów”, Zielona Mila”, ”Worek kości”, „Misery”, „Christine” i oczywiście „Lśnienie”. O wielkiej sławie tego twórcy oraz popularności jego fantazyjnych historii, świadczy to, że większość pozycji książkowych doczekała się przeniesienia na ekran i przyciągnęła do kin grono jego zwolenników.

Pamiętajmy, że książki są skarbnicą wiedzy i nieograniczonej fantazji, stąd też dlaczego by tego nie wykorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.