Sztuka prania - wskazówki

Poprawne pranie konfekcji, mimo iż wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie lada sztuką. Ze względu na powtarzalną naturę tej pracy, czasami zapominamy o ważnych detalach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym z etapów, zaczynając od segregowania, a skończywszy na właściwej pielęgnacji pralki. Oto porady, których zastosowanie pomoże opanować umiejętność prania do perfekcji.
pranie
Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie sortowania prania zwracaj baczność nie wyłącznie na odcienie, ale także na rodzaj materiałów. Odcienie muszą być podzielone na jasne i czarne, bowiem nawet przy praniu w niskich temperaturach poniektóre pigmenty www.permanent24.pl mogą farbować. Kolejnym wyznacznikiem podczas sortowania jest typ materiału - rozdzielamy pranie zależnie od typu nici na naturalne oraz sztuczne, bowiem zalecenie tyczące się ich prania są różne. Dobrym rozwiązaniem może być kosz z kilkoma przegródkami na pranie, ułatwiającymi segregowanie - polecam informacje.

Zawsze stosujmy się do zaordynowań fabrykanta ukrytych w symbolach na metce wszytej w konfekcji. Gdy jakieś odzienie nie ma metki, obejdźmy się z nim bardzo łagodnie. Żeby ochronić garderobę przed uszkodzeniami w trakcie prania, każdorazowo opróżniajmy kieszenie, starajmy się zawiązywać tasiemki oraz nie przepełniajmy pralki. Konfekcję szczególnie narażoną na uszkodzenia mechaniczne możemy wkładać do woreczków na pranie. Zwracajmy baczność
pranie
Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
także na stan naszych strojów przed włożeniemich do bębna. Pranie garderoby z poluzowanymi guzikami, staników w złym stanie bądź ubiorów z rozdarciami, zaszkodzić może nie tylko pralce, ale dodatkowo ciuchom.
Poprawne posortowanie odzieży, to pierwszy krok w sztuce perfekcyjnego prania. Późniejszy to właściwe załadowanie bębna pralki. Pamiętajmy, że nie należy do pełna napełniać pralki. Pozostawienie wolnego miejsca, by ubrania mogły się luźno obracać w pralce, jest konieczne do uzyskania odpowiednich rezultatów prania. W zależności od rodzaju tkaniny powinniśmy pozostawić w pralce odpowiednią ilość wolnej przestrzeni. Tkaniny bawełniane wymagają najmniej wolnego miejsca - wystarczy jak będzie odpowiadać ona wielkości dłoni włożonej nad pranie - porównaj informację. Tymczasem materiały syntetyczne muszą zajmować nie więcej aniżeli 40-60% pralki.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.