Kamery GoPro – czym się różnią

Miłośnicy uwieczniania wyczynowych wydarzeń sportowych doczekali się sprzętu stworzonego specjalnie dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z serii Hero3 spełniają wysokie kryteria użyteczności, a dzięki zaawansowanej technologii zadziwiają znakomitą jakością filmów i zdjęć w różnorodnych rozdzielczościach i w jakości sporo przewyższającej dotychczasowy standard FullHD.

Kamera GoPro Hero3

Źródło: http://kamerynakask.pl/

Kamera GoPro Hero3 jest reprezentatywną następczynią modelu Hero2. Została wyposażona w obiektyw złożony z sześciu elementów, w tym w soczewkę asferyczną, która w zestawieniu z możliwością opcjonalnego wyboru pola widzenia kamery proponuje właścicielowi rejestrowanie filmów z różnych perspektyw i pod nietypowym kątem. GoPro Hero3 mimo wielu nowoczesnych funkcji jest mniejsza, lżejsza i skuteczniejsza od poprzedniczki. W ofercie producenta dostępna jest w trzech wariantach: White, Silver i Black Edition.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz, co znajdziesz w ofercie urządzenia sterownicze, która dotyczy pokrewnej problematyki.

Pojedynczy model ma zamontowany innowacyjny sensor CMOS, którego rozdzielczość to odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Dodatkowo, sprzęt umożliwia filmowanie w jakości FullHD. Najlepiej wyposażona z serii – seria Black Edition zachwyca możliwością nagrywania filmów o rozdzielczości 4K – model rejestruje dwa razy więcej detali niż w aktualnie stosowanym standardzie FullHD – oraz efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niższych rozdzielczościach .

Kamery GoPro Hero3 mogą się też poszczycić trwałą i wodoodporną obudową, która pozwala na filmowanie i wykonywanie zdjęć nawet do sześćdziesięciu metrów pod wodą. Pojedynczy model ma ułożone komfortowe przyciski, które usatysfakcjonują fascynatów sportów zimowych, bo można je obsłużyć nawet w rękawicach. Ponadto, sportowe kamery GoPro zostały zaprojektowane tak, by do maksimum obniżać szumy wiatru orazzapewnić użytkownikowi najwyższą jakość dźwięku.

Czym jeszcze wyróżnia się seria Hero3 na tle starszych produktów GoPro? Z praktycznych nowości warto napisać o funkcji WiFi, która zapewnia bezprzewodowe przesyłanie filmów czy zdjęć i może być kontrolowana przez smartfony oraz tablety, posiadające system iOS albo Android. Ponadto, kamery mają slot na karty microSDHC/XC, dzięki czemu obsługują karty o pojemnościach do 64GB. Zintegrowane z kamerą wyjście micro HDMI pozwala na odtwarzanie zdjęć i filmów na telewizorach bez użycia komputera.

Producent zadbał też o najbogatszy na rynku zestaw akcesoriów do mocowania sprzętu na różnych powierzchniach. Wśród propozycji znajdują się, m.in.: zaczep na kask wentylowany, uchwyt na kask pełny, zaczep na głowę, zaczep na klatkę piersiową i przyssawki do szyby, odporne nawet przy prędkości 240km/h! Poza tym, dostępne są również: wyświetlacz bądź wypornościowa tylna ścianka, która ułatwia zlokalizowanie kamery, jeżeli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), ponieważ będzie unosiła się na wodzie.

Kamery cyfrowe Go Pro Hero to idealny sprzęt dla doświadczonych konsumentów. Najdroższa z wzmiankowanych – GoPro Hero Black Edition już została mianowana prawdziwym zwycięzcą w zestawieniu z kamerami podobnej klasy i cieszy się ogromną popularnością u odbiorców. I nic w tym dziwnego, bo ma do zaoferowania naprawdę wiele przydatnych funkcji. Dzięki niej dostępne staje się nie tylko nagrywanie w jakości 4K, lecz zapis obrazów i filmów z prędkością trzydziestu klatek na sekundę. Kamery Hero3 to absolutnie nowe oblicze filmowania oraz jeszcze jeden krok w kierunku zaspokajania wymagań fotografujących.