Bobasy lubią oglądać telewizję, ale musimy wybierać dla nich edukacyjne programy

Nie powinniśmy zabraniać maluchom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie powinny siedzieć przed ekranem zbyt długo. Zatem rozważnie musimy wybierać dla nich edukacyjne programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish
Telewizja oczarowuje ludzi od dawna – od momentu powstania. Obraz na ekranie hipnotyzuje i sprawia, że możemy wpatrywać się w niego przez cały dzień. Nie będzie to oczywiście zbytnio zdrowe, szczególnie dla maluchów. Wobec tego rodzice muszą mądrze wybierać to, co skrzat ogląda. Warto wybrać taki program TV, który będzie z pożytkiem dla intelektu dziecka. Powinien być o zwierzętach. Maluchy przecież uwielbiają zwierzątka. Takie, które można mieć w przydomowej oborze i te dzikie, które można spotkać wyłącznie w ogrodzie zoologicznym. Jeżeli nasz skarb jest jeszcze za mały na programy o zwierzętach, to możemy pozwolić mu na obejrzenie bajek. Jednak przed tym musimy sprawdzić, że będą to bajki pozbawione przemocy i negatywnych charakterów. Nasze maleństwo powinno patrzeć na nie z chęcią i czerpać z nich przykłady o przyjaźni oraz uczciwości. Strach czy chowanie się pod stołem nie dadzą pozytywnych rezultatów. Na początku powinniśmy z naszym smykiem oglądać telewizję wspólnie. Warto uczyć je, że gdy przychodzi limit czasowy, to po prostu wstajemy i zaczynamy zajmować się czymś innym. Możemy wspólnie układać klocki albo przygotowywać obiad.

Nie zapominajmy, że telewizja może mieć niebywale dobry wpływ na rozwój naszego bobasa. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że we wszystkim musimy umieć mieć umiar.