Oprawa muzyczna na imprezie weselnej: DJ czy zespół muzyczny

Niemało młodych par, które są w trakcie przygotowań do wesela, zastanawia się, czy zdecydować się na zespół muzyczny grający na żywo, czy też korzystniej jest wybrać dj’a. Oba rozwiązania mają pewne wady i zalety. Warto więc dowiedzieć się jakie!

Dj na wesele niezaprzeczalnie powinien zagwarantować nam o wiele bardziej urozmaicony repertuar. Praktycznie każdy utwór, który sobie wymarzymy, może być zagrany przez dj’a. Poza tym w trakcie imprezy goście sami mogą wybierać konkretne utwory, do jakich chcieliby tańczyć. Jeżeli zatem zależy nam na bardzo dużym i różnorakim repertuarze, dj na wesele jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (www).

Niewątpliwie dla większości z nas liczą się także koszty. W przypadku dj’a zapłacimy znacznie mniej za całą imprezę. Najczęściej dj’em jest jeden człowiek, który w praktyce nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, w związku z tym nawet najbardziej profesjonalny dj może nas kosztować o wiele mniej niż średniej jakości grupa muzyczna.

Zabawa na sali weselnej

Autor: EMILIE RHAUPP
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób organizujących wesela, Brzeg nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego przyjęcia bez muzyki na żywo. Niewątpliwie muzyka odgrywana przez profesjonalną grupę muzyczną ma swój własny, oryginalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny niezaprzeczalnie zadowoli starsze osoby, które są przyzwyczajone do tego rodzaju muzyki podczas wesela. Dla nich udane wesele jest tylko wówczas, kiedy występuje zespół na żywo. W dużej mierze jest to prawda, gdyż niektóry rodzaj muzyki, przede wszystkim muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, gdy jest wykonywana na żywo.

Powinniśmy jednak wiedzieć, że cena zamówienia zespołu muzycznego okaże się zdecydowanie wyższa niż koszt dj’a. Zwykle grupa weselna to minimum 3 osoby, z których każda z nich będzie musiał zostać opłacony. Ceny mogą zatem być różne, najczęściej wahają się od 1500 do 5000 złotych. Trzeba wiedzieć jednak, iż zespół z górnej półki może sobie zażyczyć znacznie więcej. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę również fakt, że najlepsze grupy muzyczne muszą być zamówione o wiele wcześniej, czasem nawet rok lub dwa lata do przodu.

Jak się zatem okazuje, wybór przędza do robienia na drutach pomiędzy zespołem muzycznym a dj’em jest dość trudny, a jednocześnie w dużej mierze zależy od naszych preferencji muzycznych.