W naszym kraju niełatwo jest dostać zezwolenie na pistolet lub karabin

Każdy, kto lubi amerykańskie filmy, wie, że prawie każdy ma w USA pistolet. Takie jest u nich prawo. W naszym kraju jest jednakże całkowicie inaczej.
Niejeden broni swojego prawodawstwa – Amerykanie powtarzają, że trzymanie w domu broni jest jednoznaczne z prawem do wolności i obrony życia swojego i swojej rodziny.

Szwecja

Autor: www.4taroty.pl

Głoszą, że prawo to zapewnia im konstytucja. W Polsce większość obywateli opowiada się raczej za zmniejszaniem obecności broni w użyciu. Znaczny procent Polaków jest więc za wyśrubowaniem przepisów, na podstawie których dostaje się pozwolenia na broń. Twierdzą także, że pytania psychologiczne powinny być surowsze w tych zawodach, w których osoby mają styczność z bronią – czyli najczęściej policja i wojsko. Broń jest zatem dosyć ciężko dostępna, choć niestety krąży także w podziemnym obiegu. I tam niestety można kupić wszystko. Zwykle od mafii, co potwierdza to, że jeszcze mnóstwo jest do zrobienia, jeśli mówimy o unicestwianiu różnych grup przestępczych.

Ten temat niewątpliwie zawiera fascynujące dane, ale aby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź tekst (www.viva-system.pl/), który jest bardzo intrygujący.

Z bronią trzeba się umieć obchodzić. Kupienie jej to dopiero początek. Jeżeli ktoś czuje do niej pociąg, ale nie ma ochoty przechodzić długich formalności dotyczących pozwolenia na jej zakup, to zapewne z chęcią pójdzie na strzelnicę.

Tam przeszkoleni pracownicy wytłumaczą nam dokładnie, jak działają różne typy broni i z każdego modelu będziemy mogli sobie postrzelać. Jedynie nie będziemy mieli możliwości oddać serii z karabinu maszynowego, gdyż zabrania tego nasze prawo. Jednak będziemy mogli strzelać z karabinu pojedynczymi strzałami.