Jakie są wartości grania w komputerowe gry oraz planszowe?

Przemyślanie wyselekcjonowane gry jest to doskonałe narzędzie rozwoju malucha. Granie może mieć wpływ na rozwój wielu funkcji umysłowych a także społecznych dziecka.

Gry komputerowe mogą rozwijać mowę, pomagają zwiększyć koncentrację malucha. Planszówki natomiast nauczają przestrzegania zasad, rachowania, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter. Jakiego rodzaju gry wybierać? Wszystko jest zależne od celu jak też od przypadku. Jeżeli zapytamy szachistę o to czy szachy mają walory edukacyjne, przeważnie nawet nie usłyszymy odpowiedzi, tylko zobaczymy zdziwienie w jego oczach. Każdy wie, że szachy, gra znana już w Persji VI wieku naszej epoki, naucza planowania, myślenia strategicznego, poprawiają pamięć, wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie. A pozostałe gry? Czy należy pozwolić grać potomkowi w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jasne że tak.
gry przegladarkowe

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
czasami nie zdajemy sobie w ogóle sprawy jak mnóstwo obszarów dotyka temat takich rozrywek w życiu człowieka. Także tzw. planszówki. Granie z latoroślami jest kolejną okazją do spędzenia z nimi czasu.

Na niniejszej stronie jest dużo użytecznych wiadomości, jednak szybko zobacz także dodatkowe szczegółowe informacje (http://www.unikcars.pl/aktualnosci/). One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Ma również niemałe walory edukacyjne. Gry planszowe dla przykładu uczą one przestrzegania prawideł, rachowania, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter, kształtują percepcję jak też synchronizację wzrokowo-ruchową, co powiększa sprawność manualną maluchów. Przedłużają również czas, w którym dziecko może się skupić, a to poprzez zaangażowanie, to znowu na skutek współzawodnictwa oraz frajdy wygrywania. Gra jest pretekstem do dialogu.

Bywa również katalizatorem do zadawania pytań przez dziecko jak też do rozmów na tematy poważne. Jest zatem też źródłem społecznych umiejętności tj. komunikacja werbalna, wytrwałość, zachowywanie kolejności.