Własne studio muzyczne w domu

Domowe studio muzyczzne to marzenie wielu osób. W obecnych czasach nie jest to już tak niedostępne jak dawniej. W poniższym tekście ukażemy Wam najprostszy sposób na stworzenie całkowitego systemu produkcyjno – nagraniowego który do perfekcji sprawdzi się zarówno podczas rejestracji nagrań jak i późniejszej postrodukcji czy też produkcji muzyki

Podstawą do pracy w nowym studiu muzycznym będzie laptop wyposażony w adekwatne oprogramowanie, to do tej jednostki będziemy podłączać kolejny sprzęt, także do niego będzie trafiał dźwięk nad którym potem będziemy wykonywać pracę. Obecnie większość obecnych komputerów ze średniej półki wyposażonych w gigantyczne krążki, mocne, wielordzeniowe procki oraz odpowiednią ilość pamięci są w stanie z powodzeniem pomóc nam w charakterze stacje robocze.
Kiedy podejmiemy już decyzję z jakiego oprogramowania będziemy posługiwać się

nagranie w studiu muzycznym

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

, przyjdzie pora aby wyposażyć się w adekwatny oprzyrządowanie. Zaczniemy od samego interfejsu fonii – inaczej mówiąc karty dźwiękowej skonstruowanej do rejestracji audio i pracy nad nim. Jeśli mamy natychmiast sprzęt to należy wyposażyć się w urządzenia za pomocą których będziemy do niego wprowadzać dźwięk.

Bazowymi narzędziami będą tutaj [T]mikrofon[/T] pojemnościowy oraz klawisze. Klawiaturę sterującą tak samo jak mikrofon wybieramy według specyfiki studia. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do gry na pianinie należy rozejrzeć się za klawiaturą, która jest wyposażona w 88 klawiszy ważonych i mechanizm młoteczkowy aktywny tak aby odpowiednio formować grę na fortepianie. Skoro możemy już rejestrować to warto teraz rozważyć nad drugim etapem produkcji czyli postprodukcją.

Bardzo ważnym narzędziem do tego celu jest odsłuch lub słuchawki. Najlepszym wyborem będą profesjonalne monitory studyjne, czyli zestaw głośników (gotowe narzędzia uzyskasz w studiu nagraniowym z centrum Bielsko-Białej) które są zbudowane specjalnie w celu zapewnienia odpowiedniej jakości tonu który jest wytwarzany w taki sposób aby poszczególne częstotliwości nie były zniekształcane.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących treści na ten temat? Przekazujemy Ci fantastyczną informację – klikaj w podany link i rozkoszuj się lekturą.

To oznacza, że monitory studyjne nie będą grały tak „estetycznie” jak kolumny od wieży ale będą grały liniowo dzięki temu materiał który na nich wykreujemy będzie brzmiał identycznie, niezależnie od warunków w jakich później będzie odtwarzany.