Parę ciekawych informacji o tego typu gryzoniu jak chomik

Dzieci lubią zwierzaki i to zarówno te większe, czy te trochę mniejsze. Pragnąc uszczęśliwić naszego brzdąca, nierzadko decydujemy się na przygarnięcie kota czy psiaka pod swój dach.

Jednak nie w każdym przypadku jesteśmy w stanie zapewnić większemu zwierzęciu dobre warunki do egzystencji.
zespoły

Autor: Mitch Barrie
Źródło: http://www.flickr.com
Gryzonie to wspaniałe niewielkie zwierzątka, które niezwykle szybko się oswajają i mogłyby być takim samym przyjacielem, jak kotki czy psiaki. Jednymi z najpopularniejszych zwierzaczków swojskich są oczywiście chomiki. Należy jednak wiedzieć, że chociaż tego typu gryzoń jest mały, to posiada bardzo zdefiniowane wymagania, jakich zaspokajanie determinuje nie tylko szczęście, ale i dobre samopoczucie takiego zwierzątka.

Jeśli przeglądasz ten artykuł, to znaczy, że opisywany temat niezwykle Cię zafascynował. Jeśli tak naprawdę jest, to wejdź tutaj i zobacz przydatne materiały (http://www.ocelio.pl/).

W bardzo dużej mierze odpowiada także za to, czy tego typu gryzoń się oswoi. Od takiego pupila zazwyczaj oczekujemy, że będzie on rozpoznawał swojego posiadacza. Chomiki są bardziej instynktownymi zwierzątkami, przy czym najlepiej rozpoznają swego posiadacza.

Co prawda nie będą dla przykładu merdać ogonem na powitanie, ale na dźwięk Twego głosu na pewno wyjdą ze swego domu. Dobrze byłoby wiedzieć, że tego typu gryzoń jak choćby chomik niezwykle szybko się oswaja, choć wymaga to trochę cierpliwości. Jeśli jednak doznał od Ciebie jakiś nieprzyjemności, to przez bardzo długi czas będzie mieć tego świadomość. Jeśli chomik będzie spędzał z nami czas dla przykładu na zabawie, to zapamięta od kogo uzyskał smakowite części jedzenia. Po pewnym czasie niezwykle prędko będzie biegł na tę właśnie dłoń.

W czasie pierwszych dni pobytu w naszym domu, wbrew pozorom chomik bardzo prędko wdraża się do nowego miejsca. Dobrze traktowany może się odwdzięczać zabawnymi pozami czy rozbrajającym spojrzeniem. Jego stawanie na słupie potrafi czasem rozbawić do łez.