Gdzie można obejrzeć na żywo koniki polskie i czym jeszcze zachęają Mazury?

Planując wczasy, powinniśmy wziąć pod uwagę nasz kraj. Mamy wiele ślicznych obszarów, które moglibyśmy odwiedzić. Mogą to być góry albo morze. Możemy też wybrać się nad polskie jeziora.

Pamiętać należy o jakimś komfortowym hotelu, jaki będzie posiadał wszystko to, co tam pragniemy mieć.
Możemy pojechać na Mazury. Jest to Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. To w tamtym miejscu znajduje się największe jezioro w naszym kraju. Są to Śniardwy. Mają one powierzchnię 113,8km2. To miejsce, oprócz pięknych krajobrazów, posiada także bardzo wiele miejsc, jakie zapisały się na kartach naszej historii. Trzeba tutaj wspomnieć o terenach Grunwaldu i Wilczym Szańcu, czyli kwaterze Hitlera, jaka mieści się pośrodku lasu. Na Mazurach można znaleźć też piramidę. Jest ona wzorowana na egipskich piramidach i ma ona wysokość niemalże 16 m. Dla co poniektórych piramida ta posiada właściwości lecznicze, inni sądzą, że w środku występują olbrzymie zakłócenia magnetycznego pola. W miejscowości Gołdap na Mazurach odbywa się Międzynarodowy Konkurs Krzyku. Żeby brać udział w tym konkursie, ludzie przyjeżdżają nie tylko z Polski, ale również obcokrajowcy. W konkursie tym należy przez 5 sekund krzyczeć do szczególnego mechanizmu.
gust
komputery w sieci

Źródło: http://www.flickr.com
świnka skarbonka

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com

To na Mazurach jest wieś, która została nazwana bocianią wsią. To w tamtym miejscu przylatuje prawie 100 bocianów. Można obejrzeć je z bliska korzystając z platformy widokowej w Żywkowie. Tutaj jest Ośrodek Hodowli Żubrów. Ogromną atrakcją jest dla turystów możliwość oglądania żubrów z widokowej platformy podczas karmienia. Można także w tamtym miejscu obejrzeć tarpany, które w przeszłości zamieszkiwały tereny leśne w Europie.

Nie czekaj — zweryfikuj jakie interesujące wiadomości prezentuje nasza autorska strona internetowa. Jej temat zapewne niezwykle Cię zaciekawi.

Dziś można by jeszcze spotkać potomków wspomnianych koni.

Najlepiej wykonać to na półwyspie Popielińskim. Tam żyją w naturalnych warunkach cztery tabuny tarpanów. W tym obszarze można by nająć wygodne hotele, które zazwyczaj są położone w spokojnej okolicy.