Co odznacza dobry podkład muzyczny do tańca

Muzyka wpływa na wyjątkowo wiele rzeczy. Słuchana samemu spełnia potrzeby estetyczne, oprócz tego nieraz tworzy ciekawą atmosferę. Wiele osób nie umie przedstawić sobie domówki bez skocznego podkładu muzycznego – umie on doskonale podgrzać nastrój.

muzyka

Autor: Dustin Gaffke
Źródło: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku podkład muzyczny jest dodatkowo obowiązkowym elementem filmów, soundtracków gier na PC, widowisk teatralnych i tańca – podkreśla napięcie, nadaje rytm, ułatwia widzowi dostrzeżenie punktów kulminacyjnych utworu, czasami jest nośnikiem dodatkowych treści (dowiedz się więcej). Na pewno dobrze pamiętać, że niemało zależy tutaj od indywidualnych pragnień,jak i od przyzwyczajeń estetycznych odbiorcy.

Doskonały podkład pod spektakl odznacza się kilkoma istotnymi cechami: nie zasłania utworu, a raczej podkreśla pokazywaną treść, ma wyrazistą estetykę, jest nastawiony na podkreślanie i tworzenie nastroju, jego tempo ma odzwierciedlać emocje, które są wyrażane w filmie lub serialu , a także posiada charakterystyczny rytm i linię melodyczną. W przypadku piosenek warto także – chociażby pod względami tematyki lub poszczególnych fraz – dostosować je do tematu scen. Wbrew pozorom podkład muzyczny w wielu wypadkach nie musi być dziełem bardzo znanym w muzyce (a ich stosowanie czasem nawet jest w stanie zaszkodzić, gdy widz ma uczucie bycia bombardowanym przez nadmiernie „wyeksploatowane” utwory); zastosowanie utworu mniej znanego, a równocześnie chwytliwego, co idealnie spełnia kryteria podkładu muzycznego, jest zawsze uznawane jako zaletę .

Najedź na link i przenieś się na witrynę twórcy (https://rent.mybigday.pl/). Tam odnajdziesz wiele szczegółowych treści na przedstawiony tutaj zajmujący temat.

Ta reguła nie dotyczy jednak tańca jazzowego ani muzyki dawnej – w tych gatunkach muzyki konwencja jest trochę istotniejsza, a poszczególne utwory, ze względu na ich znaczenie kulturowe, mogą dobrze nadać atmosferę.

stereo

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Trochę inaczej wygląda z kolei podkład muzyczny pod wykonanie piosenek oraz do dyskoteki i ćwiczeń na siłowni. Podkład pod popularne piosenki, na przykład do karaoke, powinien dobrze odzwierciedlać pierwowzór, dzięki jakiemu jest ona sławna, lecz równocześnie najpewniej aby cechował się prostotą. Z kolei podkład na dyskotekę oraz siłownię opierają się głównie na wyraźnym rytmie, ułatwiającym płynne wykonywanie ruchów. Niezależnie od rodzaju podkładu muzycznego zawsze warto dbać o jego jakość dźwiękową – pod tym względem strategiczny jest typ pliku muzycznego , a także znakomitej jakości głośniki. Utwór nie powinien być płaski, a należyte dopasowanie wyposażenia dźwiękowego pozwala temu zapobiec.