Od czego zacząć uczenie się gry na wiośle

Szukajć pierwszych piosenek gitarowych, młodzi ludzie często zaczynają od piosenek. W przypadku kilkuletnich dzieci są to z reguły zwykłe proste piosenki znane również naszym rodzicom. Piosenki te znajdują się w kanonie utworów, które pojawiają się w śpiewnikach harcerskich i ogniskowych. Nie są to zwykle utwory trudne, używa się do ich grania najprostszych kilku akordów, nawet w sytuacji gdy w oyginale partie gitary są bardziej rozbudowane.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Takie podejście do nauki gry na instrumencie może oczywiście dawać możliwość pogrywania sobie na gitarze na ogniskach. Będziemy potrafili zagrać kilka piosenek, najczęściej większość z nich będziemy odgrywać tak samo, sprowadzając wszystkie do najprostszych chwytów i charakterystycznych kilku bić ogniskowych. Na pewno jednak nasz słuch nie uwrażliwi się na to, czym naprawdę jest muzyka, bogactwo dźwięków, interwałów, zależności pomiędzy akordami molowymi i durowymi i wszelkimi ich przebiegami, progresjami.

Jednak jeżeli młody człowiek jest bardziej ambitny i oczekuje czegoś więcej od muzyki, muzi już zaczynając grę na instrumencie dobierać sobie utwory z różnorodnych stylistyk muzycznych. Najlepiej też aby te utwory grane były różnymi technikami. Często wielokrotne przegranie piosenki lub utworu, który na początku wydaje nam się niezrozumiały i mało wpadający w ucho, może sprawić, że nasz słuch w końcu uzna te melodie za ciekawe i bardzo ładne. Po pewnym czasie odkryjemy, że jesteśmy w stanie usłyszeć co raz więcej muzyki i tym samym nasz muzyczny świat się poszerzył.

gitara

Autor: Angela Quitoriano
Źródło: http://www.flickr.com

W młodym wieku oczywiście podstawową rolę w grze na gitarze odgrywją emocje. Dzięki nim chęć grania rośnie. Mówiąc językiem prostym, można powiedzieć, że nakręcamy sięw sytuacji, w której udaje nam się zagrać jakiś motyw, a jeśli w tym wszystkim jest to utwór, który lubimy i czujemy, wówczas doświadczamy ogrmnego przypływuczujemy ogromną dawkę energii. Dobrze jest więc poza banalnymi piosenkami grać utwory z muzyki klasycznej lub nawet mało skomplikowane standardy jazzowe.

Jeżeli szukasz zbliżonych danych na prezentowany temat, to także rzuć okiem na analogiczne portale, które podnoszą tę kwestię.

Najważniejszy jest jednak motor, serce, które emocje pobudzi, a tutaj jednak na początku największą frajdę dają nam utwory rockowe.

Dobierając stosowne tytuły na pewno warto przewertować repertuar takich zespołów jak Metallica, Led Zeppelin, czy Motorhead, albo Muse – .

Aby odszukać nadzwyczajne zagadnienia w sieci, to w pierwszej kolejności kliknij w odnośnik mieszczący się tutaj i przejdź dalej (https://tantraroom.pl/) – zapewne nie będziesz żałować.

W tym ostatnim przypadku partie gitar zwykle wzbogacone są o efekty elektroniczne. Szukanie brzmienia swojego instrumentu może się okazać zupełnie nową przygodą w zgłębianiu tajemnic muzyki.