Jazda konna jako przewaga nad różnymi sportami

Jazda na koniu ma wiele zalet, a główną z nich jest sposobność obcowania z pięknymi i szlachetnymi zwierzętami. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest bezdyskusyjnym faktem.
Niedużo jest dziedzin zezwalających równocześnie czerpać frajdę z kultywowania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzęciem i piękną przyrodą.

Laser Tag - paintball laserowy

Źródło: xsitelasertag.com
stadniny koni

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeździectwo ma tą wyższość, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda na koniu to coś więcej niż zwyczajny sport. Oddziałuje ona bardzo dobrze nie tylko na nasze ciało, ale także na ducha. Należałoby również wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością wpływa na powodzenie tej dyscypliny.
Kieliszki z szampanem dla gości weselnych

Autor: @sage_solar
Źródło: http://www.flickr.com
Stadniny koni oferują szkoły jazdy konnej prowadzące naukę dla dorosłych i dla dzieci na przeróżnych poziomach zaawansowania – Stajnia ISKRA. Zajęcia prowadzone są na placach do jazdy i w krytej ujeżdżalni. Na tych, którzy początkowe kroki w jeździectwie mają już za sobą, czekają przepiękne rozciągłe obszary, gdzie przejażdżki konne dostarczają cudownych wzruszeń i cudownych krajobrazów.
Jazda na koniu stosowana jest w hipoterapii, jaka jest stosowana w wypadku osób niepełnosprawnych, po treningi wskazane przy wadach sylwetki. Przyjemne, kołyszące ruchy, jakie czyni koń (odzież na konkurs jeździectwa) w stępie uspokajają mięśnie i zarazem wymuszają poprawną sylwetkę. Jazda na koniu wpływa również bardzo dobrze na poprawę pracy układu krążenia, również oddechowego.

Wszystko to odbywa się niezwykle łagodnie i bez pośpiechu, w związku z tym terapia potrzebuje czasu, jednak efekty są niemal murowane.
Jazda na koniu to nie tylko sama radość i satysfakcja płynąca z owocnej współpracy i przy sposobności zabawy ze zwierzakiem.