Muzyka może stanowić sens sensem całego życia!

Muzyka powoduje, że tak naprawdę wreszcie mamy możliwość dobrze żyć. No wiadomo: nie samą muzyką żyje człowiek, ale można w sumie rzec, iż nasze funkcjonowanie bez przykładowo błogiego dźwięku skrzypiec, saksofonu bądź przeszkadzajki byłoby o wiele uboższe.

Tamburyn

Autor: themostinept
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy świetnie potrafią sobie radzić bez takowych dźwięków, lecz zasadniczo to sytuacja jest taka, że nie ma sensu próbować żyć bez muzy. Bo to bez sensu. Niby po co chcieć rezygnować z tej niesamowitej przyjemności?

W takim razie: ktoś z odbiorców tego tekstu uważa, iż ma – lub nawet nie trochę talentu? W takim razie warto wreszcie sięgnąć po gitarę, tamburyny, dowolny instrument! Dzięki właśnie tej decyzji nareszcie można znacząco zmienić swoje życie. Bo choć ogólnie sytuacja jest taka, że słuchanie muzyki jest cool, to jednakowoż nigdy nic się jest w stanie równać z nieco aktywniejszym wejściem w muzykę. Choć to jasne, iż nie we wszystkich przypadkach mamy choćby troszkę umiejętności muzycznych…

Jeśli myślimy, iż pragniemy nieco pobawić się, to w sumie brak talentu nie powinien być problemem. Jakby nie patrzeć nie ma kłopotu, ponieważ w życiu najbardziej znacząca jest zabawa i satysfakcjonujące hobby. Jeśli będziemy potrafili fantastycznie się bawić, chociażby talerze perkusja (Sprawdź – drum set pro school) będziemy traktowali jako nieprzeciętną, lecz mimo wszystko zabawkę, to ogólnie nie będziemy zapewne mieć żadnych powodów do obaw. Spokojnie: to tylko muzyka, a więc należy traktować ją z odpowiednim respektem, ale bez niepotrzebnej egzaltacji (najlepiej zacząć grę na profesjonalnym sprzęcie – porównaj ceny – tamburyny).

Doceniajmy niejako zdrowotne działanie grania na wybranym instrumencie perkusyjnym! Bo jeśli muzyka sprawia, że jesteśmy bardziej wyluzowanymi ludźmi, bądź co bądź mniej się stresujemy, no to naprawdę ciężko nie zauważyć, iż generalnie muza potrafi załagodzić obyczaje. Zapewne każdy z nas może się zgodzić, że długie słuchanie utworów albo samodzielne tworzenie muzyki jest czymś niezwykłym, powodującym, iż nawet smutny człowiek nareszcie no przynajmniej na chwilę może zapomnieć o wszystkich kłopotach, smutkach – shakery perkusja są zwłaszcza czymś pomocnym (kup instrument w przystępnej cenie: instrumenty perkusyjne – przeszkadzajki).