Które bajki mogą oglądać dzieci?

Obecnie dzieci posiadają niemały wybór wśród różnorodnych filmów. Trzeba jednak pomyśleć o tym, które z nich będą naprawdę korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie można znaleźć różnorakie propozycje dla dzieciaków w każdym wieku. Czy jednak wszystkie filmy dla dzieci rzeczywiście mogą korzystnie wpływać na rozwój dzieci?

filmy

Autor: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Zanim zatem następnym razem wybierzemy się do kina wraz z dzieckiem, warto jest nieco zastanowić się, czy dany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy jego emocje, będzie idealnym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci wybierane są pod zupełnie innym kontem niż w sytuacji dorosłych – ciekawe filmy na dvd.

Chcesz odnaleźć inne takiego typu informacje? Kliknij ten odnośnik – więcej zobaczysz w serwisie, który proponuje analogiczne kwestie.

Tutaj przede wszystkim należy mieć na uwadze wiek dziecka. Małe dzieci z pewnością będą wybierać kreskówki. Niezbyt zawiłe, w których przeważają sceny rozrywkowe, śmieszne gafy i angażujące treści.

W przypadku nieco starszych dzieci, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Współcześnie coraz częściej promowane są filmy w 3D familijne, co znaczy, iż można je oglądać z całą rodziną, bowiem odnajdziemy w nich sceny interesujące dla każdej kategorii wiekowej. Jednym z filmowych przykładów jest . Tutaj zabawa jest zapewniona i dla starszych i dla dzieciaków. Rodzinne wyjścia do kina mogą być idealną

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

przygodą rodzinną, warto więc od czasu do czasu wspólnie spędzić trochę czasu na oglądaniu interesujących filmów, jakie zaciekawią zarówno dzieciaki, jak i ich rodziców.

Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na specyfikę oglądanych treści filmowych. Oprócz tego możemy na bieżąco komentować pozytywne wzorce w filmach, a jednocześnie starać się zachęcać dzieci do własnej przemyśleń na różne tematy. Nie wszystko przecież zawsze jest oczywiste. W naprawdę dobrych filmach można znaleźć wiele pozytywnych wzorców zachowań, które powinny stanowić przykład dla naszych podopiecznych.

W sytuacji najmłodszych dzieci oczywiście najlepszym rozwiązaniem okażą się kreskówki. Nie oznacza to wcale, że w kreskówkach nie może być pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, różnego rodzaju edukacyjne filmy animowane powinny dostarczyć nie tylko wiele radości, ale dodatkowo wiele nauczyć dzieci.