Jakiego rodzaju atrakcje mają do wyboru turyści którzy będą chcieli spędzić wakacyjny urlop na terenie naszego kraju

Nasz kraj ma ten ogromny plus, że może zaoferować turystom bardzo różnorodne miejsca, w jakich mogą wypocząć. Całe południe kraju to wspaniałe, w wielu miejscach dzikie i niedostępne góry, w których można aktywnie spędzać czas w zasadzie o każdej porze roku.

Zima to oczywiście czas narciarskich i snowboardowych szaleństw, a niezliczone stoki i wyciągi czekają jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą. Za to między wiosną a jesienią w górach zjawia się wiele osób jakie po nich chodzą, jeżdżą na rowerach lub też po prostu odpoczywają z daleka od miejskiego zgiełku. W praktyce każdy miłośnik gór coś ciekawego znajdzie dla siebie.

Jeżeli będzie miał ochotę, to może się na kilka czy kilkanaście dni zaszyć w niedostępnych Bieszczadach, lecz może też wyszukać jakieś miejsce w Zakopanem, gdzie cały czas będzie panować gwarna atmosfera. Z drugiej strony kraju leży długie na kilkaset kilometrów wybrzeże, pełne piaszczystych, czystych plaż. I na tych plażach właśnie w letnie upały pojawiają się setki tysięcy urlopowiczów, tęskniących za słońcem i wypoczynkiem w szumie fal.

latarnia nad morzem bałtyckim

Autor: Bär Baer
Źródło: http://www.flickr.com

Ale Bałtyk to nie tylko piasek i woda, choć to oczywiście jest największym magnesem przyciągającym turystów. Turystyczne miejscowości w tym rejonie oferują także mnóstwo innych atrakcji, możliwych do skosztowania nawet jeżeli jest brzydsza pogoda, co niestety zdarza się dość często. Nasze wybrzeże proponuje ogromną ilość pieszych i rowerowych szlaków, stadniny koni a oprócz tego niezliczone miejsca, w których można uprawiać sporty z adrenaliną. Mogą tam coś dla siebie znaleźć i osoby które lubią gwar i zabawę, i poszukujące kameralnego miejsca na relaks z rodziną. Jeszcze więcej ciszy i spokoju można znaleźć na Warmii i Mazurach, kuszących urlopowiczów ogromną liczbą jezior. Region ten jeszcze nie został za bardzo skomercjalizowany, dzięki czemu bez problemu da się znaleźć wiele spokojnych miejsc.

Masz ochotę chłonąć dalej wciągającą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj kanal elblaski rejs na nowej podstronie.

A mocno rozbudowana baza noclegowa, liczne hotele Olsztyn – , kwatery prywatne i pensjonaty zachęcają wręcz do tego, aby chociaż kilka dni tam spędzić.