Jakie mają znaczenie różnego rodzaju opakowania i koszulki przy zabezpieczaniu płyt winylowych i CD.

W naszych domach pojawia się coraz większa ilość płyt CD i DVD. Kupuje się na nich różnego rodzaju programy i muzykę, wiele osób również archiwizuje na nich różne rzeczy.

konkurs

Autor: Mercure
Źródło: Mercure
Płyty można kupować pojedynczo, w kopertach czy pudełkach, lub w postaci krążków, na jakich znaleźć się ich może nawet kilkadziesiąt. Czasami płyt robi się tak dużo, zwłaszcza jeżeli będą się one znajdować w pudełkach, że zaczyna brakować miejsca na nie w domu.

Chcesz zgłębić rozpatrywany temat pod innym kontem? Jeśli tak, to najlepszą metodą byłoby kliknięcie tego linku. Tam zweryfikuj szczegóły (http://www.taniec-kosubek.pl/szkola).

Jeżeli ktoś nie chce się ich pozbyć, to zastanowić się może nad tym, żeby je powkładać do foliowych albo papierowych opakowań. Takie koszulki na cd nie będą praktycznie zajmowały miejsca, więc ich użycie może rozwiązać problemy z brakiem miejsca. Można w takiej sytuacji kupić jakieś ładne pudełko, do jakiego bez problemów wejdą wszystkie posiadane zasoby. Dużą zaletą takich etui jest to, że na domowej drukarce da się na koszulkach wydrukować oryginalne podpisy, dzięki którym będzie wiadomo, co znajduje się w środku.

zbliżenie - zdjęcia

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu drukowanie można wykorzystać w innych sytuacjach, przykładowo do przygotowania okładek na winyle. Nośnik ten od pewnego czasu zaczął przeżywać swój renesans, czarne płyty są cenione za wyjątkowy, oryginalny dźwięk. W sklepach w ostatnim czasie pojawiło się wiele nowych pozycji, sporą popularnością również się cieszą używane, wydane przed laty.

Te ostatnie są niejednokrotnie sprzedawane bez okładek lub z okładkami mocno zniszczonymi. Dlatego też po zakupie takich płyt można samodzielnie zaprojektować do nich okładki na winyle, jeżeli dobrze się to zrobi, to będą wyglądać praktycznie jak nowe.