Z jakiego powodu dobrze jest wybrać wyjazd agroturystyczny?

Turystyka opisywana jest jako swoiste zjawisko przemieszczania się ludzi pomiędzy pewnymi punktami i podejmowana jest dobrowolnie w celu zmiany trybu życia oraz środowiska, w którym żyjemy. Aktywność turystyczna bywa podejmowana zamierzeniu wypoczynkowym, zawodowym, zdrowotnym oraz innym, nie może jednak trwać dłużej niż rok poza miejscem zamieszkania. Jednakże wycieczki mające przeważnie na celu zarabianie pieniędzy nie wliczają się do turystyki.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Odróżniamy bardzo wiele różnorodnych odłamów turystyki. Jednym z nich jest turystyka – sprawdź więcej – zdrowotna. Podejmuje się ją w celu powrotu do stanu zdrowotnego po niedawno przebytej chorobie, zmiany klimatu po to, by spędzić czas wolne chwiledaleko od zanieczyszczonego, miejskiego powietrza oraz przebywania w naturalnym, zdrowym otoczeniu przyrody, brania różnorodnego typu kąpieli bogatych w minerały lub też chodzenia na masaże i rehabilitacje które powinny przyspieszyć rekonwalescencję turysty. Sanatoria i uzdrowiska takie jak Kudowa lub Polanica Zdrój to klasyczne miejsca kierowane do uczestników turystyki zdrowotnej.

Kolejnym typem jest turystyka wypoczynkowa, której głównym celem jest odrzucenie wszelkich obowiązków i relaksowanie się, między innymi za sprawą kąpania się w morzu, spędzania większości czasu na leżaku i rozkoszowania się wolnymi chwilami, próbowania lokalnych dań oraz często wypijania dużych ilości przeróżnych rodzajów alkoholu. Jeszcze inną, naprawdę pasjonującą odmianą turystyki będzie tak zwana agroturystyka. Zależnie od tego, jak rozwinięte jest dane gospodarstwo agroturystyczne i na jak wiele pozwolą jego posiadacze, agroturystyka oferuje noclegi w wiejskich domach, chałupach a niekiedy nawet i stodołach zmodyfikowanych nieco na potrzeby gości (więcej: pokoje gościnne Kudowa Zdrój).

Co warto zaznaczyć, bardzo ważnym elementem tej odmiany turystyki jest jedzenie miejscowych potraw w większości złożonych z własnych, wyhodowanych przez gospodarza produktów oraz spróbowanie typowego, wiejskiego życia. Ci bardziej pomysłowi i życzliwi gospodarze pozwalają swoim gościom na branie udziału w dojeniu krów, zbieraniu jaj w kurniku, obcinaniu wełny z owiec i dokarmianiu świń. Chętnie korzystają z pomocy przy pracy na roli lub też zbieraniu owoców w sadzie.

Agroturystyka to świetny pomysł na biznes, łączący ciężką pracę z nauką i rozrywką, będąc jednocześnie pewnym powrotem do korzeni i bardzo dobrym przypomnieniem tego, czym trudzili się nasi przodkowie.