Własna książka: w jaki sposób ją wydać, nie tracąc majątku?

Od pomysłu na napisanie książki wiedzie daleka droga do chwili, w której może się ona ukazać w księgarni. By mogła ona odnieść sukces, powinna być nie tylko odpowiednio napisana, ale też dobrze wydrukowana.

Wydanie swojej książki jest obecnie realne bez pośrednictwa specjalistycznej firmy. Wiele wydawnictw niechętnie zabiera się za wydawanie książki młodych, mało znanych autorów. Musi ona być nieprawdopodobnie wspaniała, aby wydawnictwo zechciało inwestować jakąś kwotę pieniędzy początkowo na jej wydruk, a następnie na jej wypromowanie na rynku – drukuj tanio książki . Teraz mamy możliwość wydrukować książkę omijając pośrednictwo wydawnictwa. Funkcjonujące na rynku drukarnie cyfrowe oferują tani druk książek nawet osobie, która wydaje pierwszą książkę. Tani druk książek będzie pozwalał na wydanie książki w odpowiedniej ilości egzemplarzy. Jednak za jej druk będziemy musieli płacić sami. To również na nas, jako autorachbędzie spadał cały proces powiązany z jej sprzedażą. Ale napisanej i samodzielnie wykończonej książki wcale nie musimy sprzedać, możemy jej egzemplarze podarować w kręgu znajomych, czy rodziny.

książki w niskich cenach

Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Wydana własnym nakładem książka może otrzymać w drukarni numer ISBN. Z takim numerem ma ona szansę trafić do bardzo profesjonalnego obiegu wydawniczego. Cena drukowania zależna będzie mimo wszystko od liczby egzemplarzy. Ich będzie ich mniej, tym za drukowanie pierwszej książki jej autor będzie zwykle płacił zapłacić. Dla drukarni nie ma znaczenia, czy chcemy wydrukować powieść, czy tomik poezji. Na konkretne życzenia klientów jej pracownicy zajmą się nawet projektowaniem okładki. W ramach zwyczajnej usługi możemy liczyć na projekt graficzny oraz topograficzny oraz na dobrze zrealizowaną korektę. Nakład może być dowolny, autorowi zostaje jedynie dobranie rodzaju druku. Do wyboru mamy wydruk lub cyfrowy. Oba cechują się nieco innymi parametrami.

Wydrukowanie swojej książki to dla sporej grupy osób prawdziwe marzenie. Warto wiedzieć, że może one naprawdę się spełnić. Trzeba jedynie postawić na naprawdętani druk książek, który obecnie jest naprawdę łatwo dostępny. Wyszukanie drukarni która będzie w stanie nam zaoferować tani maszyny sitodruk naprawdę nie jest trudne. Pod warunkiem, że się do tego przyłożymy.