Gry na familijne wieczory

Gry planszowe – pomimo tworzenia coraz to nowszych rozrywek – wciąż mogą pochwalić się nader dużą popularnością i są ikoną w wielu rodzinach podczas wieczornego spędzania wspólnych chwil.

wakacje nad jeziorem

Autor: Irene Grassi
Źródło: http://www.flickr.com
Są one obiektem rozrywki zarówno dla dzieci, jak również i dorosłych, ponieważ są one w pewien sposób symbolem ponadczasowości oraz zabawy, łączącej wszystkich członków rodziny. Coraz nowe wydania, a także i te sprzed kilku lat mogą pochwalić się swymi wiernymi fanami oraz jeszcze przez długi czas pozostaną na piedestale w kategorii rozrywki.

program

Autor: Narcotango
Źródło: Narcotango
Jedną z gier jest Prawo dżungli, będącej polską wersją gry Jungle Speed. Opiera się przede wszystkim na kartach, które podczas zabawy leżą przed wszystkimi graczami. Każda posiada różne symbole. Jeśli gracze posiadają odmienne karty, muszą jak najszybciej chwycić za berło wykonane z drewna i usytuowane po środku stolika. Jeśli ktoś nie zdąży tego zrobić albo gdy się pomyli – dostaje karę w postaci jednej albo wszystkich odkrytych kart. Prawo dżungli jest grą szybką, a grać w nią może nawet 30 osób. Każde pudło posiada berło, woreczek i 104 karty. Jeśli ktoś jednak chce wcielić się w postać złoczyńcy, koniecznie musi zagrać w Colt Express, gdzie musi obrabować pociąg – podobnie jak inni gracze.

Ciekawi Cię skąd czerpiemy informacje na zawarty w tym poście temat? Zapraszamy zatem do nowej witryny – tam mamy dla Ciebie istotne źródło (http://patataj.com/).

Jednocześnie jednak musi zebrać jak najwięcej skarbów, nim zrobią to inni. Każda rozgrywka to pięć rund po dwie fazy.

Kolejną idealną zabawą na rodzinne wieczory jest Patchwork gra dla dwóch osób, w której łączy się skrawki materiałów, tworząc zarazem nowy wzór.

Została ona stworzona na wzór gospodarowania niechcianych już skrawków, co niegdyś było niezwykle modne. Gra trwa około 30 minut, w trakcie których gracze muszą połączyć najlepsze skrawki i stworzyć efektywną kołdrę.