Atrakcje turystyczne Gdańska, Gdyni oraz Sopotu

Trójmiasto to chyba najogromniejsze skupisko cudownych zabytków wtopionych w te miasta. Każdego roku odwiedza je setki tysięcy wędrowców. Każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie.
Gdańsk, Gdynia i Sopot.

atrakcje gdańsk gdynia sopot

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com
To trzy miasta, w jakich znajdują się specyficzne symbole. Nie byłoby Gdańska bez fontanny Neptuna, imponującego żurawia jak też stoczniowych dźwigów. Istotą Sopotu jest z kolei tłumnie odwiedzane molo, w Gdyni okręt „Błyskawica” i skalar Dar Pomorza. Czas spędzony w Trójmieście będzie na pewno nieudany bez przechadzki po sopockim molo. Ta specyficzna wizytówka miasta komponuje się z dwóch części, spacerowej długości 511,5 m oraz placu na lądzie o nawierzchni dwudziestu tysięcy mkw.. Część lądowa o nawierzchni 20 tysięcy m2 są to niekończące się atrakcje. Znajdują się tam również prześliczna fontanna, latarnia morska z widokowym posterunkiem, koncertowa muszla, mnóstwo punktów gastronomicznych.

Emocjonujący materiał? Jeżeli tak uważasz, kliknij tutaj. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://www.strojemikolaja.pl/bombka-biedronka-czerwona/prod_275.php) – one również Cię żywo zaciekawią!

W czasie letnim na placu tym organizowane są masowe imprezy, zimową porą działa w tym miejscu sztuczne lodowisko.

dzieci podczas meczu

Autor: Paul
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli idzie o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot na pewno godny zobaczenia jest także Długi Targ znajdujący się w Gdańsku. To rozszerzenie ulicy Długiej. Zakończony Zieloną Bramą, zamyka Trakt Drogi Królewskiej. Dziś jest to jedno z najbardziej znanych miejsc w Gdańsku, gdzie znajduje się co niemiara kawiarni, pubów i restauracyjek.

Ulica Długa nieco odsuwa się od linii prostej, a wszystko po to, by móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najistotniejsze budynki tego miasta: Ratusz, budynek pocztowy z odnowionym środkiem, domek Ferberów z roku 1560, Lwi Zamek z 1569 roku oraz Domek Schumanów z figurą Zeusa na wierzchołku.