Super miejsce na rodzinne wczasy – Krynica Morska

Krynica Morska to znana miejscowość turystyczna znajdująca się na Mierzei Wiślanej między morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska urzeka przede wszystkim swym położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą niemal białe plaże i zielone lasy robiąc z tego miejsca idealny cel na rodzinne wakacje 2014.

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Autor: Petrusia1
Źródło: http://www.flickr.com
Do wypoczynku w Krynicy Morskiej skłaniają przede wszystkim jej walory naturalne – czyste, przesycone jodem powietrze, długie i piaszczyste plaże, urzekające wydmy oraz sosnowo – bukowe lasy. W Krynicy Morskiej świetnie będą czuć się osoby, które lubią wypoczywać w kameralnych i spokojnych miejscach.

O intymności tutejszym plaż świadczy fakt, iż odseparowano tu również plażę dla naturystów. Jeżeli nad Mierzeją Wiślaną hulają wiatry sztormowe, można liczyć na odnalezienie tu cennego skarbu, jakim jest bursztyn. W Krynicy Zdroju są wody mineralne chlorkowo – siarczanowo – magnezowo – sodowe, bromkowe, jodkowe, borowe i hipotermalne, wykazujące właściwości uzdrawiające i terapeutyczne. Potencjał w postaci źródeł wód mineralnych stanowi dla Krynicy Zdroju główny powód w staraniach o statut uzdrowiska.

Miasteczko oczarowuje przede wszystkim starą zabudową kurortową z zabytkowymi willami i pensjonatami otoczonymi ogrodami oraz domami rybackimi będącymi pamiątką po czasach, kiedy Krynica Morska cieszyła się znakomitą popularnością wśród turystów. Interesującym miejscem jest również park przy ulicy Świerczewskiego, świadczący o ekskluzywności Krynicy z czasów przedwojennych. Najistotniejszym obiektem jest jednak położona na wydmie latarnia morska, której wysokość sięga dwudziestu sześciu i pół metra. Latarnię po raz pierwszy uruchomiono w tysiąc osiemset dziewięćdziesiątym piątym roku. Po zniszczeniach, jakich doświadczyła pod koniec drugiej wojny światowej, zrekonstruowano ją ponownie w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym pierwszym roku. Z latarni morskiej w Krynicy Zdroju rozciąga się świetna panorama na wszystkie pobliskie atrakcje, m.in. Wielbłądzi Garb, plaże, Zalew Wiślany, a przy pięknej pogodzie nawet na Tolkmicko i Frombork. W czasie pobytu w Krynicy Morskiej warto też zaglądnąć do tutejszego prywatnego muzeum, poświęconemu historii miasta. Można zobaczyć tutaj stare fotografie obrazujące najpiękniejsze czasy miasteczka.

W Krynicy Morskiej działa port rybacko – jachtowy, składający się z dwóch niezależnych przystani. Wielkie znaczenie portu wynika z faktu, że stanowi on bazę dla floty pasażerskiej oraz białej floty. Z krynickiego portu można wybrać się w rejs statkiem pasażerskim do Elbląga, Fromborka albo Kaliningradu. Przy porcie jachtowym działa istniejący od tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego pierwszego roku Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping.

Jeżeli taka tematyka Cię intryguje, bez zwłoki kliknij ten odnośnik! Opublikowana w tamtym miejscu oryginalna publikacja (http://przerwa.studio/ems-trojmiasto) niewątpliwie też Cię zainteresuje.

Nad zalewem jest też molo spacerowe.

Na północno – wschodnim krańcu Krynicy Morskiej położony jest Wielbłądzi Garb – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie. Ze szczytu Wielbłądziego Garbu (czterdzieści dziewięć i pół metra nad poziomem morza) roztacza się cudowna panorama Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Atrakcją przyrodniczą jest też Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej, mający na celu ochronę buczyny pomorskiej złożonej z 200-letnich buków, dębów, świerków i brzóz. Występują tutaj także stanowiska licznych, cennych gatunków roślin, m.in.

Masz wrażenie, że zbliżone teksty rozjaśniają Ci dokładniej tę kwestię? Jeżeli tak uważasz, zobacz w tekście (https://artykulyreligijne.pl/ikony-matka-boska) inny tego rodzaju punkt widzenia.

konwalia majowa, kruszyna pospolita i bluszcz pospolity. W Rezerwacie zamieszkują daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz mnóstwo gatunków ptaków.

Trzeba zaznaczyć, że około 15 km od Krynicy Zdroju jest granica NATO oraz Unii Europejskiej. Nie można jej przekroczyć, niemniej jednak jej okolica po stronie polskiej jest niesłychanie ładna. Warto wejść na tutejszy punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama na Zalew Wiślany oraz w oddali – katedrę we Fromborku. Dla fanów morza Bałtyckiego interesującą ofertą będą wakacje w Ustroniu Morskim

***Pełną propozycję na wakacje 2015 w Ustroniu Morskim można odnaleźć w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Krynica Morska- kwatery Krynica Morska (kliknij i czytaj)- agroturystyka Krynica