Jak się bawić z pociechami

Dzieciństwo jest czasem, kojarzącym się zwykle z wesołą zabawą i brakiem problemów. Przywodzi na myśl także opiekę i troskę opiekunów, jaka powinna być w tym okresie obecna. Współcześnie jednak jest wiele sytuacji, w których rodzice nie zajmują się własnymi dziećmi. Nierzadko wynika to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice pracują, dziecko pozostawiają w żłobku, przedszkolu lub pod opieką specjalnie zatrudnionej osoby. W rzeczywistości czas spędzany ze swoimi pociechami jest ogromnie istotny i ma ogromny wpływ na rozwój dziecka i jego przyszłość. Dlatego nawet najbardziej zajęci dorośli powinni znajdować czas dla własnych pociech, niekiedy nawet kosztem własnej pracy. Wiele osób bowiem w późniejszym czasie żałuje, że nie miało bliższego i częstszego kontaktu z dziećmi. Rodzajów tego spędzania czasu jest bardzo wiele.

dziecko z ojcem

Autor: Ethan Hein
Źródło: http://www.flickr.com
CzytanieOstatnio niezwykle często mówi się, jak istotne dla rozwoju najmłodszych jest czytanie im literatury przez opiekunów. Zarówno jak aktywność fizyczna. Z pomocą przychodzą wyposażenie placów zabaw, czytaj tutaj więcej. Niektóre osoby twierdzą nawet, że należy czytać już dziecku na etapie płodu, bowiem głos rodziców ma działanie kojące. Czytanie przez rodziców to nie tylko czynność pomagająca najmłodszym zapaść w sen, poznać nowe wyrazy czy rozpocząć naukę czytania czy poznawanie abecadła. Taka forma spędzania czasu także bardzo zacieśnia więzi między dziećmi a rodzicami a na te pierwsze ma działanie uspokajające, zwłaszcza gdy staje się to codzienną tradycją. Warto także okazać własne zaangażowanie podczas czytania, interpretując określoną bajkę czy książkę we własnym stylu. W ten sposób dziecko bardziej ją zapamięta.

Ruch na świeżym powietrzu
Ruch jest potrzebny ludziom w każdym wieku. W przypadku dzieci ma to wpływ na ich organizm, który cały czas rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z dziećmi to dobra forma relaksu od obowiązków i zwykłych zajęć. Można na przykład pójść na plac zabaw, najnowszy artykuł, na którym dziecko bawi się samodzielnie lub z innymi dziećmi.

Zaintrygował Cię ten wpis? Bardzo nam miło. Po dodatkowe wątki wejdź do nowego linku – tam opracowaliśmy szczegółowe informacje.

Rodzice z kolei mogą w tym czasie się zrelaksować. W zależności od sprzętu znajdującego się w tym miejscu gry najmłodszych mogą być różne. Czasami trzeba jedynie mieć własną piłkę do gry z rówieśnikami. Rozmaite ćwiczenia robione na drabinkach i pozostałych elementach pozwalają dzieciom utrzymać dobrą formę.