Nasze cenione rzeczy codziennego użytku

Kim stalibyśmy się bez rzeczy. Otaczają nas one i kształtują świat, w którym mieszkamy. Zapewne nie zawsze je szanujemy, traktując je niczym mniejsze nieszczęście lub określając je określeniem „złośliwości rzeczy martwych” (wtedy, gdy nie chcą działać).

Wiemy jednocześnie, iż nie da się bez nich za dużo zdziałać, iż od niepamiętnych czasów przedstawiają uzupełnienie nas samych, wzbogacając nas jednocześnie jako gatunek ludzki.

Kobieta siedząca na tarasie

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Kim byłby prosty człowiek bez krzemienia albo bez nieskomplikowanych narzędzi, które pomagały mu w codziennej pracy? Kim stałby się, gdyby nie dane mu było trzymać w ręku narzędzia, którym płoszyłdzikie zwierzęta. Kim bylibyśmy, gdyby nie łodzie, samoloty i pojazdy, gdyby nie wymyślono koła. Przedmioty są niezbędne, są tak istotne w historii naszych dziejów, jak ich wynalazcy. Każdy zna żarówkę lub żelazko, lecz nie pamięta, kto je stworzył. Zanika stwórca, narzędzie pozostaje i zostaje czymś ogólnodostępnym, nieodzownym, czymś bez czego niełatwo wyobrazić sobie życia.

Weźmy przykładowo takiego fotografa. Może być wyjątkowo utalentowany, może posiadać

Funkcjonalne pojemniki na żywność

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

niezwykły talent do robienia wspaniałych fotek, lecz istotnie, gdyby nie aparat, którym wykonuje własne zdjęcia jego próby ostałyby się jedynie w umyśle. Identycznie jak literat, który ma pomysł na książkę, ale nie posiada kartki i pisaka, żeby przelać tego typu wizje na papier. Kim byłby fotograf bez niezbędnych rzeczy w jego pracy, bez parasola fotograficznego, bez statywów oświetleniowych (fachowy parasol fotograficzny), bez sprzętu studyjnego jak reflektory, ekrany czy namioty bezcieniowe bez sprzętu studyjnego w postaci softboksów? Więcej o reflektorach i softboksach przeczytasz tu: specjalistyczne reflektory, sprzęt studyjny.

Odpowiedź jest jedna: stałby się niespełniony, gdyż nie potrafiłby przenieść swoich wizji na czytelny nośnik, który każdy może pooglądać. Nie potrafiłby się pochwalić fotografią, musiałby to wszystko opowiadać, lecz i tak inni mogliby nie zrozumieć jego wizji. Dzisiaj natomiast, w dobie wspaniałych narzędzi graficznych fotograf może jeszcze więcej. Jest zdolny upiększyć zdjęcie, dodać do niego elementy, rozjaśnić, podkoloryzować intensywność kolorów, i tak dalej.

Sądzisz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeżeli tak, kliknij tutaj – ten serwis (www.produktypremium.com/kategoria-produktu/wedzarnie/gazowe-wedzarnie/) publikuje pokrewne informacje, one także są warte przeczytania.

Dzięki tego typu narzędziom jego wizja i realizacja wybiega jeszcze dalej zbliżając się do perfekcji. Bez wynalezienia rzeczy, bez coraz to nowych, coraz lepszych przedmiotów nigdy byśmy tego nie osiągnęli.