Warto sięgać do zróżnicowanych książek

W jednym podręczniku umieszczone są jedne zagadnienia, a w innym ujęte jest coś całkowicie innego, lub dzieje się tak, że konkretne zagadnienia są dużo mocniej rozszerzone. Dlatego kiedy pragniemy pogłębiać własną wiedzę na dany temat musimy się podpierać przeróżnymi książkami i podręcznikami, bo jedynie wówczas będziemy mieli szanse sobie wyrobić różny punkt patrzenia na dane sprawy.

Albo uczymy się o wszystkim, albo o konkretnym zagadnieniu

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli uczymy się języka obcego, to wpierw uczymy się go szeroko, a więc poznajemy zasady wymowy, odmiany czasowników, gramatyki. Potem poznajemy coraz więcej zwrotów, lecz równocześnie mamy możliwość się zdecydować na takie, które będą współgrały do większości sytuacji i na takie, które będą związane tylko z jakąś dziedziną życia. Jeżeli porównamy ze sobą dwie książki National Geographic i Melinda Tęcza Korepetycje korepetycje język francuski domowe – Język niemiecki, to może się okazać, że choć każda z nich mówi o tym samym języku, to mimo wszystko znajdziemy w nich odmienne zagadnienia. Dodatkowo może również dziać się tak, że z jednej książki prościej będzie nam przyswoić jedną rzecz, a z drugiej sporo prościej spamiętamy coś innego.

Im więcej barw tym lepiej

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami dziecko rozpoczyna się interesować własnym ciałem, a my czujemy się zagubieni, ponieważ nie bardzo rozumiemy w jaki sposób mu je przedstawić, tak aby zrozumiało jak najwięcej i by jednocześnie nie namieszać mu na zbyt w głowie. Idealnie ma szanse się tutaj sprawdzić Hansen J.T. Anatomia Nettera do kolorowania, gdzie dziecko niejako poznaje własną anatomię poprzez zabawę, dzięki czemu dużo łatwiej będzie mu to wszystko spamiętać. A kiedy przy możliwości zauważymy, że interesuje się kolorami, iż rysowanie powoduje mu satysfakcję i chętnie w ten sposób spędza czas, to świetnym podarunkiem może się okazać Anna Starmer Jak dobierać kolory, dzięki której prościej przyjdzie mu zrozumienie, co należy robić, by zyskać pożądany kolor, którego akurat nie ma w zestawie (Anatomia Nettera do kolorowania Wyd.Medyczne Urban&Partner).

Książki nie muszą być nudne
Nawet te książki, które powinny posłużyć do nauki mają możliwość być ciekawe i niesamowite, mają możliwość sprawić, że dziecko z większą radością będzie przystępowało do poznawania otoczenia i zdobywania coraz to nowszej wiedzy.

Czyżby któryś komentarz z witryny (http://www.super-edu.pl/) Cię poruszył? Masz chęć na niego odpowiedzieć? Nakłaniamy Cię do tego gorąco. Oczekujemy na Ciebie!

To jedynie od nas zależy, czy będziemy go do tego zachęcać, kupując te najciekawsze książki.