Drony – szansa na filmowanie z powietrza

Zachwycające ujęcia, prezentujące miasta i pejzaże z powietrza są w dzisiejszych czasach wykonalne nie tylko dla światowej sławy agencji fotograficznych, lecz także dla każdego fotografa hobbysty. W sklepach oferowane są bowiem narzędzia w przystępnej cenie, które umożliwiają filmowanie oraz fotografowanie budowli i miejsc z powietrza.

Kamera sportowa

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze parę lat wstecz, aby wykonać dobre zdjęcie terenu widzianego z góry, konieczne było wynajęcie helikoptera, wraz z doświadczonymi fotografami i całym profesjonalnym sprzętem. Dzisiaj wystarczy nabyć drona. Dron to samodzielne urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został zaprojektowany tak, aby móc doczepić do niego sprzęt wideo. Najbardziej spopularyzowane zostały drony firmy DJI. Starsze modele były spójne z kamerą do filmowania marki GoPro, najnowsza wersja, Phantom 3, posiada wbudowany własny system nagrywania wideo, oddzielna kamera sportowa nie jest więc wymagana – gohero.pl/dji-phantom-3-advancedurządzenie różni się od swoich pierwowzorów licznymi innowacjami, na przykład – dłuższym czasem pracy urządzenia w powietrzu, wynoszącym teraz nieco ponad 20 minut, a także możliwością bezkolizyjnego ruchu w zamkniętych przestrzeniach, gdzie nie jest odbierany sygnał GPS. Bardzo ważnym usprawnieniem urządzenia jest fakt, iż powraca on do miejsca, z którego wystartował, nie tylko wtedy, gdy utraci łączność ze sterującym, ale również wtedy, gdy bateria jest bliska rozładowania. Takie rozwiązanie powoduje, że urządzenie nie wpadnie niespodziewanie do wody, ani nie zleci na ulicę.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Parę lat temu kamera sportowa – polecany sklep online – była istnym cudem techniki na rynku wideofilmowania. Urządzenie posiadało specjalny system instalowania, dzięki czemu można było nagrywać film w czasie uprawiania sportów ekstremalnych. Dzisiaj największym uznaniem przy nagrywaniu filmów z lotu ptaka cieszą się drony.

Phantom 3, dzięki posiadanym poprawkom, niewątpliwie zyska jeszcze liczniejsze grono zwolenników, niż jego poprzednicy, zwłaszcza, że został wyprodukowany w dwóch odmianach: tańszej, dla sympatyków amatorskiego nagrywania filmów i robienia zdjęć oraz droższej, dedykowanej profesjonalistom. Drony są proste w obsłudze, przystępne cenowo i nieduże, to przydatny gadżet dla każdego wielbiciela nowinek technologicznych oraz doskonały pomysł na prezent, w szczególności dla panów.