Wyprawka w góry – kiedy najlepiej?

Wczasy w górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Od zawsze ciągnęło nas tam gdzie wysokość, gdzie natura i szlaki turystyczne. W góry wyprawimy się w każdą porę roku – w lecie, zimie czy na wiosnę zawsze będziemy mieli styczność z kompletnie innymi górami.

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
Wyjazd postanowiony, a zatem pierwsza kwestia – zarezerwowanie noclegów. Jeśli cena gra rolę na uwagę zasługuje ustalanie terminarza wczasów. Czy wyprawę planuje się na czas największego oblężenia grup wycieczkowych (od czerwca do sierpnia), gdy gospodarze stancji – chcąc naturalnie więcej zarobić – podnoszą stawki za noc i opłaty klimatyczne, czy raczej już po turystycznym boomie, gdy turystów nie jest tak wielu. W drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) możemy liczyć na całkiem atrakcyjne taryfy cenowe. Turystą w górach jest się nie tylko w sezon z krótkim rękawkiem!

Wypada porozglądać się za przypadkowym nawet pasmem górskim w Polsce i miejscowościami-kurortami położonymi u jego stóp. Niech pod lupę pójdą np.

Po znacznie więcej informacji serdecznie zapraszam na (kasprowicza13.pl/) tęstronę www. Nie czekaj – polepsz wiedzę na temat opracowany w tekście.

Góry Stołowe noclegi – sprawdź ten link. Przecież zupełnie niemedialne na pierwszy rzut oka – nie miały nigdy podobnego oblężenia jak skaliste Tatry, tajemnicze Bieszczady, czy również najwyższe od zachodu patrząc Karkonosze.

Ale to właśnie ta „niepopularność” bywa magiczna dla gór, w które jedziemy z myślą, że spotkamy jak najmniej ludzi.

Chcemy Cię namówić do przeczytania naszego następnego wpisu. Po prostu kliknij w link i oglądaj bez ograniczeń to, co najlepsze.

Że na szlakach nie będzie kolejek (te ludzkie), obce będzie oczekiwanie na zjazd kolejkowy czy zdjęcie na tle kapitalnej panoramy. W niszowych górach poczujemy bliskość natury jeszcze mocniej, a liczne grupy wycieczkowe (na pewno po sezonie) nie będą nam przeszkadzać.

Co z formą wypoczynku? Jeśli rundki pieszego turysty okazują się nudne dla aktywnych dusz, warto zweryfikować pobliskie wypożyczalnie rolek, kijków nordic walking, a zimową porą nart, łyżew. Przy wyborze odpowiedniej kwatery, gwarantującej spokój i wyposażenie jakiego oczekujemy warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to dobry grunt pod lepszy wybór – decydując się z marszu można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. A przecież nie tego oczekujemy od kilku dni relaksu i odnowy psychofizycznej.