Wydaje się, że gry strategiczne online swoje dobre czasy mają już za sobą

Ich różnorodność wskazuje, że świat Twitera, social media i wizualnych remiksów nie wyeliminował z, jakby nie patrzeć – gier online. Zagramy w to na co tylko mamy ochotę – od strategii przez RPG do sportowych manegerów. Jeśli chodzi o gry – manager, względnym skojarzeniem będą rzecz jasna piłkarskie wersje Football Managera. Od początku budujesz tutaj własną wirtualną drużynę, dokładasz nowoczesny stadion, wykonujesz transfery itd.

Jesteś szefem i trenerem w jednym. Inaczej jest w grach akcji, gdzie interfejs jest zupełnie inny. Jednak fabuły gier, takich jak Mechrage, rozgrywają się w przyszłości – link do ciekawej strony. Samo wskazanie na roboty konkretnie sygnalizuje wymiar czasowy. Jeśli już roboty to analogicznie skojarzenie wojenne. W sieciowej grze nie zamierzamy ich rozwijać i żyć z nimi, na wzór klasyki gatunku, czyli Sims`ów. Gra w Mechrage rozpoczyna się w małej osadzie, zaczynamy grę najsłabszym dostępnym żelastwem na chodzie.

Czy ten artykuł Ci się spodobał? Jeżeli tak, to aby uzyskać podobne dane na prezentowany temat, spójrz na informacje, one na pewno także przykują Twoją uwagę.

Rzecz jasna, w miarę postępu i zwycięskich poczynań odblokowujemy kolejne roboty i osady. Główną przestrzenią rozwoju scenariusza jest przestrzeń wojskowa. Od bitewnych poczynań – a jako przywódcy musimy to robić – zależy sukces na polu walki i poziomie gry. Dodajmy na marginesie że na wojnach się nie kończy. Najlepszy przywódca polegnie bez sprzętu i surowców i koniecznych do sukcesu sojuszy. Przy budowaniu swojej potęgi pod uwagę należy brać każdy z tych czynników.

gra

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszłość, roboty i walka nie są kuszącą fabułą gry? Jeśli chcecie zostać przy „walce” online, ale w innym kontekście warto spróbować swoich sił w Wawawars – . Jej fabuła osadzona została w… Warszawie. Kto i z kim walczy? Rozwiązanie jest szalone – rodowici Warszawiacy biją się z przyjezdnymi. Jedną z dwóch opcji wybieramy na samym początku gry. Tak jak w każdej zręcznościowej strategii zaczynamy karierę bez żadnych umiejętności z niewielką kasą, w ślepym zaułku planszy. Docelowo chodzi o kontrolę nad miastem własną grupą – Warszawiakami lub przyjezdnymi. To brutalna lekcja życia w wielkim mieście, gdzie nie ma miejsca na sentymenty. Obie grupy rozpychają się łokciami, by dominować w mieście. Widzimy więc, że gry z „walką” online przybierają różne scenariusze.