Cyfrowe życie książki- Saga o Wiedźminie

Aktualnie książki możemy zakupić już nie tylko w zwykłej postaci, ale również utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością nadal jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku konsumentów docenia książki utrwalone cyfrowo.

audiobook Wiedźmin

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Stałą popularnością cieszą się audiobooki. Nieliczni wiedzą, że książka mówiona ma całkiem długą tradycję. W Polsce już w latach 30. firma płytowa Orpheon nagrała bajki Adama Mickiewicza, które odczytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. Na rynku pojawiły się też chętnie nabywane bajki i baśnie dla dzieci.

Naturalnie z upływem czasu zmieniły się nośniki, na których utrwala się książkę mówioną, jednakże dorośli wciąż z chęcią kupują dla dzieci tego typu nagrania. Po pierwsze jest to użyteczny prezent, który rozwija wrażliwość malucha, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole.

Masz spory problem z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Na pewno skutecznie pomoże Ci ta strona.

Po drugie jeśli po całym dniu jesteśmy zbyt wycieńczeni, by samemu przeczytać dziecku historyjkę do snu, wówczas możemy posłużyć się płytę CD.

Praktyczne audiobooki to również te do nauki języka. Za ich pomocą możemy uczyć się w każdym miejscu, na przykład na przystanku autobusowym. Należy mieć świadomość, że swoją funkcję edukacyjną spełnią nie tylko typowe kursy w formie cyfrowej, lecz także specjalnie zredagowana literatura angielska. Tak właśnie możemy szybciej przyswajać sobie nowy język obcy.

Książka mówiona to także doskonałe rozwiązanie dla osób niewidomych. Aktualnie nie wszystkie nowe pozycje wydawnicze są transponowane alfabetem Braille’a, jednakże wielokrotnie można je zakupić w księgarni internetowej w formie audiobooka właśnie. Obecnie popularne dzieła bardzo szybko są nagrywane cyfrowo. Dla wydawców na pewno jest to również nowa forma dystrybucji popularnego hitu. Niektóre słuchowiska to produkcje z prawdziwego zdarzenia, na które z wytrwale czekają wielbiciele książki. Oczywiście prym wiedzie obecnie fantasy. Wiedźmin audiobook sprzedaje się doskonale. Warto także pamiętać, że Andrzej Sapkowski jest twórcą nie tylko sagi o Wiedźminie, ale również tzw. trylogii husyckiej. Fanów jego twórczości ucieszy zapewne fakt, że pod hasłem audiobooki Sapkowskiego wyszukają w księgarniach więcej niż jedną pozycję. Także następne części Wiedźmina czekają już w kolejce do nagrania.