Z jakich przyczyn dobrze jest przeczytać książki? Bo to uczta dla wyobraźni!

Nie jest tajemnicą, że zarówno osoby młode jak i starsze coraz częściej sięgają po dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Dziś coraz rzadziej można zauważyć pasjonatów książek, których do samego końca pochłania czytany bestseller. Niskiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają własnym pociechom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozbudowywania ich wyobraźni, przede wszystkim poprzez czytanie.

czytanie książek

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym problemem jest wciąż rosnący rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zauważyć, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji przez co uczniowie nawet nie wypożyczają i nie zaglądają do zadanej lektury, a przecież świat fantazji jest tak urozmaicony. Czytając możemy przenieść się do innego świata, ”widzieć” postacie, miejsca i wszystkie opisane elementy. Dzięki temu rozbudowujemy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w wyimaginowany świat. Nie można stanowczo stwierdzić, że nie ma książki, która byłaby w stanie nas zainteresować.

stos książek

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Wyróżniamy wiele rodzajów literatury, przykładowo można wymienić: historyczne, fantasy, dokumentalne, pamiętniki, dzienniki, paranormalne romance, kryminały, poradniki, naukowe, na faktach, romanse oraz młodzieżowe. Przy tak sporym wyborze, ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie co warto przeczytać? Moje ulubione to na przykład: .

Jest wielu znanych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z takich osób jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy. Swą przygodę z pisaniem rozpoczął już jako młody chłopak, a pomimo, że dziś osiągnął już wiek 66 lat, w dalszym ciągu tworzy i wydaje książki, które zyskują wielki podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.

Mimo to jego fani czekają na kolejne historie napisane przez swego mistrza. Do najbardziej popularnych dzieł Kinga zaliczamy między innymi: „Ręka mistrza”, ”Miasteczko Salem”, saga „Mroczna wieża”, Zielona Mila”, ”Worek kości”, „Misery”, „Christine” i oczywiście „Lśnienie”. O wielkiej sławie tego pisarza oraz popularności jego niesamowitych historii, świadczy to, że wiele pozycji książkowych doczekała się ekranizacji i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego wielbicieli.

Pamiętajmy, że książki to skarbnica wiedzy i nieograniczonej fantazji, stąd też dlaczego by tego nie wykorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?