Miłostki i nie tylko, Premiery filmowe, Spotkania, wywiady, relacje, Warto przeczytać

Okładka jako odzwierciedlenie treści

Dla każdego, kto uwielbia, czyta i kupuje książki zawsze najistotniejsza jest treść, aczkolwiek obwoluta książki również ma znaczenie.
Okładka książki winna odzwierciedlać jej treść, toteż powinna być przemyślana.

okładka
obraz
Można wykorzystać rysunki i inne grafiki, jakie zaakcentują nurt i zawartość książki. Barwna ilustracja jednej ze scenek, lub [wyjazdy w alpy] portret głównego bohatera z pewnością uruchomią fantazję i nakłonią do sięgnięcia właśnie po tę pozycję. Większość miłośników książek preferuje ładnie i schludnie zapakowaną zawartość.
Choć okładka książki to przede wszystkim projekt graficzny, istotna jest także treść na niej umieszczona. Okładka w szczególności ma realizować główną rolę promocyjną. Tytuł, oraz imię i nazwisko autora muszą być odpowiednio widoczne, dlatego tak ważne jest ich stosowne rozmieszczenie. Nadruki muszą być dobrze widoczne, nie zlewać się z tłem, na którym są umieszczone i wydrukowane atrakcyjną czcionką. Okładka winna ułatwiać przekazanie tej treści, a nie utrudniać, czy wprowadzić w błąd. Okładka to zewnętrzna ochrona bloku książki na trwałe z nią połączona. Są okładki w twardej i miękkiej okładce. Okładkę wykonuje się z porządnego papieru, tektury, płótna, bądź tworzywa sztucznego. Jest pierwszą wizytówką dzieła, na nią bowiem w pierwszej kolejności pada wzrok czytelnika.

Tylna powierzchnia ma możliwość zawierać wiadomości na temat autora, albo recenzję treści.
Nie ma nic bardziej miłego niż wygodnie usiąść w fotelu i zagłębić się w czarującą historię zawartą w pięknie wydanej lekturze.