Spotkania, wywiady, relacje

To święto nie bywa już jedynie amerykańskie, także polskie maluchy chcą świętować Halloween, więc już dziś obmyśl kostium

Pomału zbliża się dzień Halloween, nazywanego także nieraz świętem duchów. Celebrowanie tego radosnego, a jednocześnie troszkę makabrycznego dnia wzięło się ze Stanów Zjednoczonych, niemniej w naszym kraju także się już porządnie zakorzeniło.

Potrzebny będzie właściwy ubiór

Halloween to dzień, podczas którego najmłodsi wędrują od drzwi do drzwi oraz dopominają się o łakocie. By dzień ten uzyskał stosowną oprawę, stosuje się kostium halloween. W równym stopniu maluchy, jak również i dorośli przebierają się za różnorakie potwory, duchy, czarownice albo wesołe wróżki i elfy. Tak przebrane wędrują po sąsiedztwie, albo biorą udział w zabawach lub innych rozrywkach. Przebranie na Halloween można wykonać samodzielnie,

dron z kamerą na halloween

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com

nabyć, lub wypożyczyć w specjalnych punktach.

Także dorośli bawią się w zabawy z przebraniem

Nie tylko dzieciaki uwielbiają takie zabawy podczas których można założyć różne zabawne albo trochę straszne przebrania. Dorośli również chcą brać udział w tego typu przyjęciach oraz wybierają się na zabawy z okazji karnawału lub Halloween. W wypadku balów karnawałowych istnieje bardzo wielkie zróżnicowanie, jeśli idzie o stroje. Modne są maski weneckie sklep, za którymi można schować swoje oblicze. Tradycja zakładania tego typu masek podczas karnawału wzięła się, jak nazwa mówi z Wenecji. Tego typu maski wyśmienicie pasują w równym stopniu paniom, jak także mężczyznom.

Stanowią idealne dopełnienie pięknych kreacji oraz kostiumów różnorakiego typu. Tak samo jak kostiumy na Halloween, maski weneckie również można nabyć albo wypożyczyć, choćby w teatrze.